IHC Písek
PSNVPV
Rozhodčí: Kostourek (K. Vary) – Fiala, Havelec (oba Sokolov), tresty: 8:8
Vyloučení - 2 min.: 7:7, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Fečo (SOK) - 10 min. OT, sign. trest pro tým Písku nebyl udělen pro dosažení branky

Panec (Pipek)

Procházka "C", Jirků, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Škopek, Koutenský, Hrubý, Němeček

Vlček, Urbanec, Růžička "A", Ciboch, Sýbek "A", Bernad, Ferebauer, Volf, Novák, Suchan, Marek

Karel Slabý

Baník s Pískem neuspěl, inkasoval 8 gólů

Nepovedené utkání jsme mohli zhlédnout ve sváteční podvečer 17.11.2015. Utkání proti IHC Písek bylo provázeno mnohými individuálními chybami, které soupeř trestal.

V úvodní třetině měli domácí více možností ke skórování, avšak ani jedna z tutových šancí nebyla proměněna. Ani soupeři se nedařilo překonat Davida Feča v bráně a tak se po první třetině skóre neměnilo.

Ve druhé třetině jsme již branky viděli, bohužel ale jen do domácí sítě. Ve 25. minutě hosté úřadovali před Fečem, ale Bernard ani Suchan na Feča nevyzráli. Avšak v čase 25:26 Ladislav Marek otevírá skóre. 0:1. I domácí si vypracovávali slibné akce, ale ani Truhlářova a ani Račanského střela neskončila za zády hostujícího gólmana. A tak soupeř opět trestá a v čase 30:29 Josef Urbanec po asistenci Filipa Vlčka zvyšuje na 0:2. Hostující Panec dokázal zlikvidovat i nebezpečné střely Kukly a Říhy a stále drží čisté konto. Domácí hrají přesilovou hru, ve které si s Pancem také neumí poradit a naopak Tomáš Růžička ujíždí a blafákem zakončuje. Asistenci u této branky si připisují Jiří Ferebauer a Pavel Procházka. 0:3. Soupeř hraje v plném počtu a již doznívají poslední vteřiny druhé třetiny.

Třetí třetina byla tak trochu divoká. Hosté hned po buly zaměstnávají domácího brankáře. Vhazuje se před Davidem Fečem, Filip Vlček vhazování vyhrává a Josef Urbanec úplně ve stejné pozici jako při brance na 0:2 propaluje Feča a navyšuje na 0:4. Domácí hráči začínají přitvrzovat svou hru, za což si v čase 41:29 vysloužil trest Petr Kukla a necelou minutu poté - za velké nevole - odchází na trestnou lavici také Kamil Tvrdek a soupeř - už takhle lépe hrající - dostává šanci si zahrát dvojnásobnou přesilovou hru. Po pěkně sehrané přesilovce zakončuje do prázdné klece Josef Urbanec, který si dnes připisuje hattrick. Asistenci u páté branky Písku si připisují Filip Vlček a Pavel Procházka. 0:5. Další vyloučení domácích. Za hru vysokou holí odchází ke Kamilovi Tvrdkovi pro změnu Petr Račanský a David Fečo dostává trest 10 minut za nesportovní chování, který za něj odsedí jeden z hráčů, kteří působili v té chvíli na ledě. Los tedy padl na Ivana Říhu. A tak to na trestné vře, všichni vyloučení vyjadřují svůj nesouhlas s výroky sudích. Hra pokračuje. Na led naskakuje z trestné lavice Kamil Tvrdek, kterého si nikdo ze soupeřových hráčů nepohlídal a Kamil nabitý emocemi projíždí až před Pance a nedá mu šanci předvést svůj um a jeho prozatím čisté konto maže ve vlastním oslabení. 1:5. Avšak o minutu později soupeř odpovídá a opět navyšuje rozdíl o pět branek. Jan Sýbek využívá dále pokračující přesilovku a na světelné tabuli svítí 1:6. A opět vyloučení na domácí straně, Petr Kukla za hru vysokou holí. V této přesilové hře hostů jsme se také utrhli, Zikmund se proháčkoval až do útočného pásma a z mezikruží zkouší pozornost Pance a Jirušek pro změnu Pancovy betony pěkně proklepává. Toto oslabení jsme ustáli. Je vidět, že branka Kamila Tvrdka domácí povzbudila a stále častěji se objevují před hostujícím gólmanem. Ale opět je to střídačka hostů, která se raduje z padlé branky. V čase 50:37 dává sedmou branku hostů Ladislav Marek. 1:7. I na soupeřově trestné lavici se usadí hráč, autor hattricku Josef Urbanec dostává 2 minuty za podražení, ale ani tuto přesilovku se domácím nedaří využít a tak se Urbanec vrací do hry za stejného stavu. Domácí však stále bojovali. V čase 54:34 Petr Račanský posunul ve středním pásmu touš na Ladislava Zikmunda, který se dostal až před Pance. I když mu v zádech šlapal soupeř, který ho nedovoleně chtěl zastavit a sudí již měl ruku nad hlavou jako signalizovaný trest, přesto Ladislav Zikmund ještě v pádu stačil vystřelit a puk zapadl až za Pancova záda. Signalizovaný trest se tedy neukládá a Baník snižuje na 2:7. Dvacet sekund poté se ochozy rozjásaly ještě jednou. Roman Kašpar přidává další branku a snižuje na 3:7. Asistenci u třetí domácí branky si připsali Václav Truhlář a Miroslav Jirušek. Baník ožil a točí Písek v jeho pásmu. Avšak jak to tak bývá, nedáš dostaneš. Poslední slovo si přeci jen berou hosté a v čase 59:14 přidává Ladislav Marek osmou branku a i on si připisuje v dnešním zápase hattrick. A tak dnešní domácí představení končí za stavu 3:8.

O stavu utkání rozhodla druhá třetina, kdy si hosté dokázali vytvořit tříbrankový náskok, který už si ve třetině třetí jen a jen pojišťovali. I přesto domácí fanoušci vyprovodili své hráče za potlesku do kabin. Příští utkání hraje Baník na ledě posledního Jindřichova Hradce v sobotu 21.11.2015. Věřme, že tohle nepovedené utkání bude rychle zapomenuto a v Jindřichově Hradci předvedou svěřenci Jaromíra Carvana výkon, pro který budou použitelná jen slova chvály. Domácí utkání uvidíme až 2.12.2015, kdy budeme hostit Klatovy.