17. kolo   21.11.2015 - 18.00
PPVPP
Rozhodčí: Vokřál – Štětina J., Štětina D., tresty: 9:8
Vyloučení - 2 min.: 8:7
Mimořádné tresty: 2 min. OT pro hráčskou lavici (JHR) za nesportovní chování, sign. trest (SOK) nebyl udělen pro dosažení branky, sign. trest (JHR) nebyl udělen pro dosažení branky

Kadlec, Koňařík, Tržil, Kohút, Port, Pípal, Popelka

Fencl, Bílek, Bárta, Brabec, Šafář, Voříšek, Záhora, Lazorišák, Zvoník, Drda, Samohejl, Přibyl

Aleš Dvořák

Jaromír Carvan

Večer v Jindřichově Hradci patřil Baníku

I když se baníkovci v Jindřichově Hradci rozjížděli pomaleji, porazili Vajgar za opětovné účasti Radka Dudy rozdílem sedmi branek a právem si připisují další důležité body do tabulky.
Další dlouhou cestu za druholigovým utkáním absolvovali sokolovští hokejisté do jižních Čech, kde se střetli s místním celkem HC Vajgar Jindřichův Hradec. Utkání rozhodly využité přesilové hry, kterých Baník využil pět a přivezl si tak vítězství 2:9 po třetinách 1:4, 1:2 a 0:3.

Se sokolovskými k utkání odcestoval Radek Duda, který z nějakých důvodů není v sestavě karlovarské Energie a jako odchovanec Baníku již podruhé klukům vypomohl v této pro sokolovské tak složité sezóně.

První desetiminutovka byla ve znamení aktivní hry domácích, kteří si vytvořili několik solidních střeleckých příležitostí. Hosté byli tak trochu v „poautobusovém syndromu“, všude byli o krok později a jen pozvolna se dostávali do hry. V desáté minutě šel Vajgar do vedení, když Přibyl a Bárta narušili rozehrávku hostů a druhý jmenovaný po pěkné samostatné akci zavěsil pod břevno Hruškovy branky – 0:1. Poté domácí nabídli Baníkovcům přesilovou hru, kterou hosté využili a po Dudově asistenci vyrovnal Roman Kašpar – 1:1. O dvě minuty později nabídl puk ke střele Duda obránci Priškinovi, ten bombou zpoza kruhů trefil tyč, ale odražený puk skončil zřejmě od některého z domácích hráčů za Spáčilovými zády – 1:2. V čase 16:22 byli vyloučeni dva domácí hráči a Baník nejprve Petrem Kuklou zvýšil na 1:3, když mu asistovali Tvrdek s Dudou a v pokračování přesilovky 5 na 4 vstřelil čtvrtou branku Radek Duda, který z mezikruží vymetl šibenici domácí branky – 1:4.

Druhá třetina byla poznamenána velkým počtem vyloučených. Baník využil další přesilovku v čase 22:45, když předložili Tvrdek s Dudou puk Petrovi Račanskému a ten zblízka nezaváhal – 1:5. Domácí poté nevyužili svou početní výhodu, naopak Petr Kukla, vracející se z trestné lavice zpracoval Sýkorovo vyhození a své sólo bravurně proměnil – 1:6. Ve 34. minutě hráli domácí v signalizované výhodě a střelu Popelky tečoval Bárta – 2:6. Takový byl konečný stav po čtyřiceti minutách.

Domácí mužstvo vstoupilo do 3. periody odhodlaně, toužíc s výsledkem ještě něco udělat. Jenže hosté, po přestávkové důrazné domluvě Radka Dudy, již žádné drama nedovolili a bojujícím domácím již skórovat nedovolili. Na konci 45. minuty dobře tečoval Tvrdkovu střelu Petr Kukla – 2:7. Poté měli několik příležitostí domácí hokejisté, výborný Petr Hruška byl však vždy na místě. Na začátku 58. minuty přihrál Duda Kamilovi Tvrdkovi, jeho střelu tečoval domácí obránce do vlastní branky a Baník šel do šestibrankového vedení – 2:8. O necelou minutu se po přihrávce Jiruška pustil do samostatné akce Kamil Tvrdek a vstřelil devátou a vlastně poslední branku tohoto utkání – 2:9.

V dresu Baníku se naposledy v této sezóně objevil Tomáš Sýkora, který odchází za prací do Rakouska. A protože za zámořským angažmá odlétá Pavel Kuběna, patří oběma velký dík za odvedené výkony a doufejme, že se s oběma v sokolovském dresu ještě potkáme.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždí Baník v sobotu 28.11. do Havlíčkova Brodu a na domácím ledě přivítá ve středu 2. prosince od 18.00 celek HC Klatovy.