Hladík, Bachmaier, Fraško, Pinda, Bourek, Balazs

Havlíček, Beneš, Bořík, Hornych, Richter, Leitner, Kamenický, Piškule, Zvěřina

Lubomír Jandera

St. dorost po vítězství nad Mostem získal 1. místo LSD ve skupině Západ

Základní část letošní sezóny uzavřel Baník na domácím ledě duelem s týmem Sport Most.

První třetina přinesla šance na obou stranách, skóre se ale zásluhou dobře chytajících brankářů neměnilo.

Až ve druhé třetině se za domácí prosadili Dennis Šetek a po něm Petr Zeman. Hráči Mostu však dokázali na obě branky vždy velmi rychle zareagovat a srovnat stav. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:2.

Rozhodla poslední část hry. V ní nejdříve dostal Baník do vedení 3:2 svojí druhou dnešní brankou domácí kapitán Petr Zeman a na 4:2 zvýšil tři minuty před koncem Lukáš Tichý. Hosté ještě zkusili při vyloučení domácího Honzy Hoanga zahrát power-play šest na čtyři, ale Baník dobře bránil a o výsledku rozhodl gólem do prázdné branky Daniil Petrov. Most dokázal ještě snížit minutu před koncem na 5:3, ale domácí už žádný obrat nepřipustili a zaslouženě vyhráli.

Tímto vítězstvím Baník potvrdil svoje letošní první místo ve skupině Západ ligy staršího dorostu a vybojoval tak postup do nadstavbové části. V ní se utká o právo účasti v extraligovém ročníku 2016/17 s týmy Kladna, Hvězdy Praha, Třemošné, Tábora a také Písku, který přijede k prvnímu zápasu s Baníkem do Sokolova v pátek 4. 12. 2015.