Vladimír Domin

Kašpar (Šmídl)

Miroslav Táborský

Junioři porazili Litoměřice

K mistrovskému utkání v Litoměřicích měl k dispozici trenér Miroslav Táborský tři útočné řady a pět obránců. Během druhé třetiny musel sestavu ještě zredukovat, pro zranění opustil střídačku obránce Denis Salnikov.

Baník nevstoupil do zápasu nejlépe. Hned v prvním střídání inkasoval z hole domácího útočníka Ondřeje Černého. Tým se však brzy oklepal a po třech minutách srovnal na 1:1 důrazem před brankou Petr Zeman. Vyrovnaná hra do konce první třetiny už žádné další branky nepřinesla.

V podobném duchu probíhala i druhá třetina. Až v jejím závěru otočil skóre ve prospěch hostí nejdříve Václav Juránek po asistenci Petra Zemana a na 1:3 vzápětí zvýšil Michal Horký po přihrávce Petra Baxy.

Závěrečná část přinesla útočnou hru z obou stran, brankově se však prosazovali pouze střelci Baníku. Ve 49. minutě skóroval znovu Michal Horký a v samotném závěru byl dvakrát úspěšný Dominik Šála vždy s asistencí Tomáše Pfistera. Jednu z branek zaznamenal ve vlastním oslabení. Utkání tak skončilo výsledkem 1:6, v poslední minutě mohl skóre navýšit ještě kapitán Baníku Tomáš Pfister, jeho střela však skončila na tyči domácí branky.

K zaslouženému vítězství přispěl výraznou měrou výborný výkon brankáře Baníku Jakuba Kašpara.