TJ Apollo Kaznějov
2. kolo   7.10.2023 - 17.30
Rozhodčí: Balák - Moravec, Císař, tresty: 4:11
Vyloučení - 2 min.: 4:11
  • 08:16 Zbránek (Račanský)
  • 09:02 Račanský (Říha)
  • 13:56 Račanský (Říha, Zbránek)
  • 14:16 Říha (Zbránek, Račanský)
  • 29:46 Dobrý (Samek)
  • 56:15 Samek (Prachař)
  • 59:54 Králíček (Švec, Prachař)
Třemošná - Klatovy 7:5
Rokycany - Mar. Lázně 8:4
Cheb "B" - Ostrov 8:4
Nejdek - Domažlice 7:1
Soupiska TJ Apollo Kaznějov

Pekár (Holub)

Štrunc, Tyll, Baďouček, Jankovský, Brand, Prachař, Linhart

Helus, Švec, Králíček, Dobrý, Hanzlíček, Komanec, Šiška, Samek, Hajšman

Trenér:

Jiří Veverka

Petr Račanský: Dvě výhry jsou skvělé, ale hlavní je návrat Saši Brytkova

Skvěle vstoupil do nového ročníku B-tým Baníku. Nejprve béčko doma porazilo vysokým rozdílem Tachov (Cheb „B“) a poté přivezlo všechny body i z prvního výjezdu.

HC Apollo Kaznějov v prvním kole porazilo silné Rokycany, a tak B-tým odjížděl ke svému soupeři s respektem. Ten však rozhodně pominul v první třetině. Mezi produktivní Račanského se Zbránkem nominoval hrající trenér Ivan Říha tentokrát sám sebe a byl to šťastný tah. V deváté minutě toto trio zaúřadovalo poprvé, kdy skóroval Zbránek, aby o minutu později pak tahoun týmu Petr Račanský zvyšoval na 2:0. Ale to produktivní formaci nestačilo a v čase 13:56 přidal Račanský třetí gól. O dvacet vteřin později se prosadil i Ivan Říha a Baník vedl 0:4.

Ve druhé třetině se Baník do statistiky zapisoval především v kolonce vyloučených, domácí však trestali „pouze“ jednou. Bohužel i ve třetím dějství se Baník neubránil několika dvouminutovým trestům. V 57. minutě pak jednu z dalších přesilovek zužitkoval Samek po asistenci bývalého baníkovce Davida Prachaře a Baník tak vedl již jen o dva góly. Následně využili domácí ještě jednu přesilovou hru, ale to až šest vteřin před koncem, na zvrat to tak stačit nemohlo.

Baník tak získal tři cenné body a dostal se do čela tabulky. „Začátek soutěže je dle našich představ, ale těžší soupeři ještě přijdou. Se šesti body ale samozřejmě vládne spokojenost,“ okomentoval úvod soutěže Petr Račanský, dlouholetý útočník druholigového Baníku.

Rajče, jak Petrovi nikdo jinak neřekne, se dostal i na čelo kanadského bodování soutěže. Urostlý útočník měl totiž prsty v devíti z jedenácti gólů Baníku. „Osobní cíl mám je jeden – zůstat zdravý,“ mávne rukou nad touto skutečností útočník Baníku. Týmové cíle béčko samozřejmě má. Přejít přes první kolo play-off. „Klukům v kabině to říkám pořád dokola. Každou sezonu se honíme za tím, být co nejvýše po základní části. Letos jsem ale řekl, že budu klidně osmý, ale musí se povést se dostat mezi čtyři nejlepší na konci sezony. To je můj hlavní hokejový cíl a myslím, že kluci to mají podobně,“ dodává Petr Račanský.

Baník ve druhém kole musel pozměnit trochu sestavu, ale tyto průběžné změny se dají očekávat každým zápasem. Před sezonou však došlo také ke změnám v týmu dlouhodobějším. „Musím říct, že jsem to letos neviděl moc růžově. Odešel Pepa Klíma, Dominik Beer, zranil se Kuba Truhlář. Ale když mi Ivan Říha řekl, že to chtějí zkusit oprášit Ondra Šafář s Patrikem Michálkem, hned se mi zvedla nálada. Zkušenosti v této soutěži jsou strašně znát a já tvrdím, že když máš kvalitního beka, tak je to on, kdo tu pětku dělá. Teď v neděli by měl být i Kuba Dimitrov, takže další plus, a hlavně nesmím zapomenout i Petra Gasparika. Pokud nám ho trenér a Ivan Říha nechají s Radimem Zbránkem v lajně, tak si myslím, že se mají diváci na to těšit. A zmínit je potřeba i Michala Rozsypala,“ hodnotí posily zkušený útočník Baníku.

V neděli od 18:00 pak B-tým sehraje další utkání. Tentokrát proti Rokycanům, tedy týmu, na který se Baníku dlouhodobě nedaří. To nyní chtějí baníkovci zlomit. „Zvu diváky na hodně gólů a špičkové přesilovky,“ směje se nejproduktivnější hráč soutěže a vzápětí naladí na vážnější notu. „Ne, já myslím, že když nebudeme vylučováni, a budeme mít štěstí v koncovce, tak by to mohlo dopadnout.,“

Přesto ale Petr, a s ním všichni jeho spoluhráči staví ještě jednu událost nejvýše nad vše důležité. „Ať už tato sezona dopadne jakkoliv, mně se letos už největší přání splnilo. A to, když před prvním zápasem stál vedle mě na modré čáře Saša Brytkov. Má můj obdiv, jak to celé zvládnul,“ smeká Petr Račanský pomyslný klobouk před svým spoluhráčem, který na konci sezony utrpěl velmi těžké zranění, ze kterého se však uzdravil a stihnul i začátek sezony.

Nyní budou Saša Brytkov s Petrem Račanským a společně se svými spoluhráči připraveni v neděli s cílem konečně porazit i Rokycany.

Utkání se hraje v neděli 15. 10. od 18:00 a všichni diváci jsou zváni. Vstup je zdarma.