Loučka, Štrach, Žižka, Kuncl, Koblitz, Dostál, Pokorný, Mašek

Freiberg, Bečvář, Suk, Řepík, Jáchym, Mála, Diviš, Toman, Schönauer, Toušek, Váňa

Radek Nerad, David Suk

Baník rozstřílel Klášterec a vede 2:0 na zápasy

Ve druhém zápase série mezi Kláštercem a Sokolovem zvítězil Baník na severu Čech 7:1. V první třetině skórovali Ivan Říha a Jaromír Kverka. Ve druhém dějství Sokolov dominoval a další góly přidali Vojtěch Šik, Marek Švec, znovu Jaromír Kverka a Adam Schusser. Ve třetí třetině Baník utkání kontroloval a na 7:0 zvýšil opět Adam Schusser. Až v 57. minutě se dočkali také domácí, kdy Petr Štrach využil přesilovku 5 na 3. To však bylo vše a Baník mohl slavit se svými fanoušky druhou výhru v sérii.

Druhé čtvrtfinálové utkání zavedlo sokolovské hokejisty na horký led Klášterce. Zde na Baník čekal odhodlaný soupeř, který chtěl vyrovnat stav série, ale také zhruba 200 sokolovských fanoušků, kteří svému týmu vytvořili skutečně domácí prostředí.

Fanoušci Baníku dali o sobě vědět hned na začátku, když nejprve mohutně vyvolávali jméno bývalého trenéra Klášterce Michala Jägera, aby mu vyjádřili jeho podporu. Následně pak led přilétlo velké množství konfekt a zápas musel být na chvíli přerušen již po šesti vteřinách hry.

Zápas začal ve svižném tempu a oba týmy několikrát vyzkoušely gólmany protivníka. Více práce měl Habal, ale proti veškerým střelám si sokolovský gólman počínal naprosto suverénně. Postupem času začal být Baník stále více nebezpečný a v 7. minutě půlka stadionu již vybuchla radostí. To totiž Ivan Říha od modré čáry zpoza obránce vyslal střelu zápěstím a nachytal Kaššáka na švestkách – 0:1. Po vstřeleném gólu začal Baník koncertovat a vytvářet si velké šance. Nejprve to byl Kverka, který se octil před bránou sám, ale neproměnil. Následně byl ten samý hráč vyloučen, ale domácí v přesilovce příliš nebezpeční nebyli a naopak to byl Václav Dobřemysl, který v oslabení ujel, ale v sólovém nájezdu ho Kaššák vychytal.

Do další šance se dostal Kverka, který naskočil z trestné lavice a ujížděl sám na Kaššáka ještě s dalším spoluhráčem, nakonec se ale Kverka rozhodl k zakončení, znovu však byl úspěšnější Kaššák. Do dalšího nájezdu se dostal Kuběna, ale klášterecký gólman čaroval a držel svůj celek v naději.

Domácí tým zahrozil ve 12. minutě, kdy byl Habal v ohni střel, ale i on odolal. V 17. minutě se do další velké příležitosti dostal Dobřemysl, jehož střela olízla tyč. V 19. minutě se pak skóre konečně měnilo, když v přesilové hře převzal Jaromír Kverka puk od Bouška a střelou z levé strany překonal Kaššáka – 0:2. Po první třetině tak domácí prohrávali o dva góly a mohli děkovat svému brankáři, který jim ještě držel naději na dobrý výsledek.

Ta však vzala za své postupem času ve druhé části, kdy Baník naprosto dominoval a proměnil utkání v exhibici. Ve 26. minutě k velké radosti přítomných Baníkovců přidal třetí gól Vojtěch Šik, který si ze tří hráčů udělal kužely a suverénně překonal Kaššáka – 0:3. A od této chvíle na ledě existovalo prakticky jen jedno mužstvo. Ve 29. minutě zachytil puk Bauer, dostal se před brankáře, ale ještě situaci vyšperkoval nahrávkou na Marka Švece, jenž zakončoval do prázdné brány – 0:4. Ve 30. minutě Baník naprosto rozebral domácí obranu a Jaromír Kverka zakončoval do odkryté brány – 0:5.

Na domácích bylo vidět, že se únava již dostavila, Sokolov byl ve všech směrech lepší a Klášterec si musel pomáhat fauly, které rozhodčí oproti první třetině již trestali. Baník měl následně i další šance, konkrétně například Švec, Dobřemysl, Parýzek a další, ale Kaššák stále dokazoval, že navzdory inkasovaným gólům je velmi dobrý brankář. Do konce druhé třetiny se ale hosté dočkali ještě jednoho gólu. V přesilové hře nádhernou přihrávkou vyzval Bauer sjíždějícího Adama Schussera a bylo to o šest gólů – 0:6. Do kabin se tak odcházelo prakticky za rozhodnutého stavu.

I ve třetí třetině Baník na ledě kraloval, bavil své fanoušky a i nadále dobýval bránu Klášterce. Ve 43. minutě se individuální akcí blýskl Bauer, který následně trefil tyč. Ve 45. minutě přidal Baník další gól, když po další pěkné kombinační akci skóroval znovu Adam Schusser – 0:7. A Sokolov nepolevoval. Nebýt Kaššáka v bráně Klášterce, zrodil by se dnes dvouciferný výsledek. Až v závěru přišla řada také na domácí.

Nejprve byl sice vyloučen klášterecký Váňa, ale po něm šel na trestnou lavici sokolovský Schusser, a když k němu přisedl i Novák, hrál Klášterec po návratu Váni na led dvojnásobnou přesilovku. Když již se zdálo, že Baník odolá i tentokrát, napřáhl na modré čáře Petr Štrach a bombou překonal Habala. Následně domácí střelec, jenž si během zápasu vyslechl své, gestikuloval k sokolovským fanouškům, a když k tomu bohužel přidal i plivání do publika, emoce v hledišti se vystupňovaly. Po výměně názorů mezi baníkovskými fandy a domácí střídačkou se situace brzy uklidnila a sokolovští diváci si mohli vychutnat zbývající minuty utkání. Za mohutného aplausu příznivců Baníku dovedli hosté zápas k vysoké výhře 7:1.

Domácí v zápase poměrně dobře začali, ale po prvním gólu byl na ledě jen jeden tým, který si vytvářel velké množství šancí a bojoval již jen s Kaššákem. Klášterec vstřelil gól až v závěru, kdy po 116ti minutách našel na Habala recept bývalý hráč Baníku Petr Štrach.

V sérii tak Baník vede 2:0 na zápasy a v úterý již může rozhodnout o svém postupu do semifinále play-off. Postup přes druhé kolo play-off by byl pro Baník historickým okamžikem. Letos se navíc nehraje finále  a mužstva ze semifinále již postupují do baráže.

Třetí zápas mezi Sokolovem a Kláštercem se hraje v úterý 11.3.2014 od 18.00 hodin. Přijďte Baník podpořit…