Jakeš, Kocman, Čurda, Paris, Bárta, Slanina, Tuček, Žáček, Strnad, Hanzlík

Miloslav Šeba

Radim Rulík, Jan Michna

Poprvé bez bodů... Kobra - Baník 4:2

V šestém kole skupiny A 2.ligy ČR se střetla v Praze mužstva HC Kobry Praha a HC Baníku Sokolov. V zajímavém utkání, kdy hostující mužstvo mělo celé utkání více ze hry, byli šťastnější domácí hokejisté, kteří zvítězili 4:2 po třetinách 0:1, 3:0 a 1:1.

Baníkovci do utkání doslova vlétli a domácí měli co dělat, aby neinkasovali nějaký gól hned v úvodu utkání. V brance Kobry nastoupil postavou veliký brankář Mouček (host. ze Slávie) a ten držel pražské hokejisty nad vodou. Když se domácí trochu oklepali z úvodního tlaku sokolovských a hra se celkem srovnala, přišla série jejich vyloučení, vyplývajících z dobrého pohybu hostů. Těm však nebylo dáno a žádnou z pěti přesilovek v první třetině nevyužili. Ve 12. minutě se poměr sil na ledě na chvíli srovnal, když byl vyloučen sokolovský Schusser. Poté šel za katr další domácí hráč, Baník však přesilovku 4 na 3 nezužitkoval, ale při následující hře 4 na 4 přišel rychlý výpad hostů a po ukázkové kombinaci Švece, Ruprechta a Dobřemysla poslal posledně jmenovaný v čase 13:00 Baníkovce do vedení – 0:1. Do konce první části hry již nikdo neskóroval a tak třetina skončila 0:1. Domácí brankář Mouček, měl v tu chvíli na svém kontě již 20 zásahů.

Druhé dějství začalo za ohromného tlaku sokolovských, Mouček si za necelé dvě minuty přidal do statistik dalších šest těžkých zákroků. A tak známé nedáš-dostaneš na sebe nedalo dlouho čekat. Ve 23.minutě Kobra využila přesilovku a během devíti vteřin početní výhody vyrovnal Pohl – 1:1. O dvě minuty později nepohrdli domácí ani druhou šancí a při vyloučení Martina Rohana zajistil domácím vedení Čurda – 2:1. Baníkovci po těchto inkasovaných brankách ztratili trochu na kreativitě a vázla i kombinace. Ve třicáté sedmé minutě si hosté nerozuměli při rozehrávce na obranné modré, čehož využil domácí Strnad a zvýšil na 3:1. Takový stav byl i při druhém odchodu do šaten.

Sokolovští se ale nevzdávali, ve 3. třetině byli aktivnější a vrátili se ke hře z první dvacetiminutovky. Jenomže zásluhou domácího brankáře a také asi menší dávky potřebného štěstí zůstával stav stále plus dvě branky pro domácí. Ti navíc v 50. minutě dostali možnost přes minutu trvající přesilovky 5 na 3. Hosté se však v pohodě ubránili a naopak krátce po návratech Sýkory a Kuncla z trestné lavice Boušek snížil, když tečoval Schusserovu bombu od modré – 3:2. Ostré tempo v konečné fázi signalizovalo, že Baník udělá vše pro vyrovnání, Kobra však dobře bránila a v 59. minutě z ojedinělé akce pečetil z dorážky její výhru Strnad – 4:2.

Sokolovští nemusejí věšet hlavu, podali dobrý výkon, nedařilo se jim však v koncovce. Další utkání hrají Baníkovci na domácím ledě, a to v sobotu 12.10. od 17.30 hodin.