Veselý, Čonka, Kašpar, Hotový

Castrillo, Hauf, Cimrman, Velhartický, Šíma, Suttner

Jiří Novák

Starší žáci porazili Slovan Louny

V sobotu 7.2.2015 odehráli starší žáci další utkání proti neznámému týmu. Tentokrát jsme přivítali na domácím ledě tým HC SLOVAN LOUNY. Lounští přijeli v oslabené sestavě, pouze s 10ti hráči do pole. I přesto to bylo velice podařené utkání, které mělo všechno, co správný hokejový zápas má mít.

První třetinu jsme nezačali vůbec špatně. Do sestavy starších žáků byli na toto utkání z týmu mladších žáků nominováni hráči Milan Jurča a Honza Botoš, kteří si hned při prvním kontaktu s pukem zapsali body do statistik. Honza Botoš posílá puk na modrou Milanovi Jurčovi, který střílí směr brána, puk propadá až za záda hostujícího gólmana. Podařená premiéra obou hráčů, v čase 1:25 otevíráme skóre - 1:0. Poté přichází vlna rychle po sobě jdoucích vyloučení na domácí střídačce. Hrajeme tedy dlouho v oslabení, avšak první dvě vyloučení velmi dobře bráníme a dokážeme si i vypracovat brankové šance. Po úspěšném bránění, kdy se z trestné lavice vrací Kuba Botoš, Ondra Dimitrov špatně střídá a opět jdeme do čtyř. I toto oslabení jsme zvládli a do konce první třetiny jsme již hráli v plném počtu. Vypracovávali jsme si mnoho šancí, avšak vždy jsme vyhořeli na koncovce, která nás trápí celou sezónu. V čase 8:56 se ovšem prosazuje soupeř, když vcelku jednoduchou střelou z velké dálky překonává Matyáše Pitoňáka v bráně, 1:1. Avšak hráči Baníku dokázali brzy odpovědět další úspěšnou střelou, tentokrát byl úspěšným střelcem Dan Denk. Asistenci u této branky si připisuje Ondra Dimitrov, 2:1. Ještě jednu obrovskou šanci jsme na samém konci první třetiny viděli. Dan Denk opět střílí na bránu, avšak puk trefuje spojnici brány a vylétá na její druhou stranu, než bychom si přáli. A tak se v první třetině rozcházíme za vedení 2:1.

Druhá třetina byla nejzajímavější z celého utkání. Nejprve jsme se dočkali opět vyrovnání ze strany soupeře. V čase 21:49 hostující Suttner překonává Matyáše Pitoňáka a srovnává skóre na 2:2. Avšak hned v čase 22:30 vymetá Pepa Blecha roh brány Petržálka, ale tak jako v první třetině Danovi štěstí nepřálo, ani Pepova střela neskončila v bráně. A opět se proviňujeme proti pravidlům a za zdržování hry dostává trest Matyáš Pitoňák, trest jde odsedět Pavel Radaušer. A soupeř toto vyloučení trestá. V čase 29:05 se bojuje před Matyášovou bránou soupeř se dobře orientuje, domácím hráčům se nedaří dostat puk do bezpečné vzdálenosti a tak byl domácí gólman ve špatné pozici a s dorážkou Suttnera si již nedokázal poradit, 2:3. V tomto čase střídáme brankáře. Do brány se staví Honza Charvát. Na ledě nám to začíná jiskřit, na ochozech se fanoušci baví, opravdu vidíme utkání se vším všudy. Obě mužstva předvádí důraznou hru, nejen před brankáři. V čase 29:14 máme na holi vyrovnání, avšak hostující Suttner zastavuje nedovoleně Zdendu Trocha a sudí nařizuje trestné střílení. Zdenda Troch však Petržálku neprostřelí a tak na vyrovnání musíme ještě chvíli počkat. A dočkali jsme se za malou chvilku, kdy se Zdenda Troch přeci jen na vyrovnávací brance podílel. Připsal si asistenci a střelcem branky byl zapsán Ondra Dimitrov. V čase 30:45 máme výhodu jednoho hráče v poli, v přesilové hře jsme se však neprosadili, až když se hostující obránce zapojuje do hry, zvedáme ruce nad hlavu. V čase 32:57 předvedli pěknou spolupráci Venca Hnízdil a Dan Denk, který otáčí skóre na naší stranu - 4.3. A za tohoto stavu končí 2. třetina.

Třetí třetinu ovládli zcela domácí. Na soupeři se projevila nejspíš únava a bylo vidět, že síly pomalu docházely. V čase 48:19 padla branka po lajně Hnízdil, Dimitrov, Troch, kdy poslední jmenovaný byl střelcem branky - 5:3. V čase 52:45 přidává další branku Venca Hnízdil po asistenci Zdendy Trocha. A Zdenda Troch asistoval také u branky Pepína Blechy v čase 56:27. A půl minuty před závěrečnou sirénou ještě doupravil skóre Venca Hnízdil, opět po asistenci Zdendy Trocha - 8:3.

Utkání tedy skončilo výhrou Baníku 8:3, kdyby však domácí proměnili jen polovinu střel na bránu, skóre by bylo zcela jistě dvoumístné. Hostující brankář si připsal 38 úspěšných zákroků, zatímco na naši bránu soupeř vystřelil 15x. Uvidíme jaký výsledek přinese odvetné utkání hrané v Lounech, až bude soupeř v plné síle.

Dnes to bylo velmi povedené utkání, atmosféra na stadionu byla opravdu hokejová a tak díky všem zúčastněným.