Miškovič, Uher, Jonák, Tvrzník, Hoffmann, Bareš, Najman, Stehlík

Jiří Novák

Starší žáci: Litvínov si odvezl vítězství

Baník - Litvínov 4:9

Utkání plné emocí mohli fanoušci sokolovských starších žáků shlédnout ve středu 11.2.2015 na zimním stadionu v Sokolově. Odstartovali jsme druhé kolo nadstavby a na domácím ledě jsme hostili soupeře ze severočeského Litvínova. Souboj v Litvínově jsme neodehráli vůbec špatně, avšak soupeř se dokázal více prosazovat v koncovce a tak jsme z Litvínova odjížděli bez bodu. Nikoliv nepodobný scénář se odehrával i ve středečním utkání na domácím ledě.

První třetinu po úvodním buly míříme do útočného pásma, avšak dlouho se tam nezdržíme a už se soupeř stěhuje do naší obranné třetiny. I přes důraz na správné rozebírání hráčů opět chybujeme a inkasujeme rychlý gól, právě po chybném rozebrání hráčů, kdy nám zůstává před bránou volný Stehlík a ten překonává Honzu Charváta v brance. První šance hostů a je z toho změna skóre, čas 0:38 - 0:1. Je potřeba zvednout hlavu a hrát. Utkání vůbec nevypadalo špatně, avšak důraz před naší bránou chyběl. A tak si soupeř vypracovával šance a Honza Charvát měl v bráně plné ruce práce. V čase 5:15 hostující Uher nahazuje za modrou směr naše brána, a tak jako v minulém utkání Matyášovi Pitoňákovi, tak stejně dnes Honzovi puk zalétne až za záda, 0:2. Avšak takové branky nepadají jen do naší sítě, v čase 9:41 napřahá kapitán domácích Zdenda Troch a z dálky propaluje hostujícího brankáře. A hned to vypadá lépe - 1:2. Na střídačce panuje bojovná nálada. V čase 17:36 nám však opět soupeř ukazuje, jak má vypadat správný důraz v brankovišti a i přes obrovskou snahu neinkasovat se soupeř lépe orientuje na puku a Bareš zametá puk do branky, 1:3. A za tohoto stavu končí 1. třetina.

V kabině se klade důraz na práci před naší brankou a opět na efektivnost střel. Odcházíme na druhou třetinu.

Druhá třetina začala. I přesto, že se v kabině řeklo hlavně hned neinkasovat, tak opět první střídání a změna skóre. Opět jsme byli pod tlakem před naší bránou, puk se odráží na hokejku Uhera a ten vyčíhnul situaci, kdy Honza střežil svou pravou tyčku. Uher se obtočil kolem branky a, než se Honza stačil přesunout k druhé tyčce, zasunul kotouč do brány, 1:4. Opět se nám nepovedl úvod. Ale ona se nám nepovedla celá druhá třetina. V čase 27:51 litvínovský Stehlík opět skóruje, 1:5. Se zvyšujícím se skóre narůstala nervozita na domácí střídačce a opět se na ledě sváděl spíš souboj s hráči, než souboj o puk. I přesto jsme ve druhé třetině byli vyloučeni jen jednou a to Zdenda Troch za nedovolené bránění. Oslabení jsme uhráli bez ztráty kytičky. Avšak ani vyloučení soupeře jsme nevyužili, ba naopak v čase 32:06 po chybě našeho obránce na útočné modré se litvínovští dostávají do protiútoku a zkouší pozornost Matěje Bímy, střídajícího Honzu Charváta v bráně. Matěj však v souboji prohrál a tak jsme prohrávali již 1:6. Jednu šanci domácích jsme ve druhé třetině přeci jen viděli. Kuba Botoš se dostal sám do útoku, ale na litvínovského brankáře nevyzrál. A tak jsme ještě dokonce druhé třetiny dvakrát inkasovali, zatímco my vyšli z této třetiny bodově naprázdno - 1:8.

Třetí třetina přinesla osobní souboje, šarvátky, ale také branky ze strany domácích. Bylo vidět, že přiostření hry ze strany domácích vzalo litvínovským trochu dech a tak jsme se dokázali prosadit i my. V čase 44:25 Jirka Ticháček pěknou střelou dobývá branku hostů. Asistenci u této branky si připisují Ondra Dimitrov a Zdenda Troch, 2:8. A o pár minut později opět jásáme, Zdenda Troch se podruhé v dnešním utkání prosazuje a snižuje na 3:8. U této branky mu asistoval Jirka Ticháček. V čase 49:36 nabízíme soupeři opět přesilovou hru, když Tomáš Pazour zastavil soupeře nedovoleně, podražením. Bránili jsme svědomitě a soupeře jsme k ničemu většímu nepustili. Avšak poté přišel sporný moment, kdy soupeř přidává devátou branku, ale domácí hráči reklamují, že branka nepadla. I sám soupeř přijel přiznat, že puk opravdu za brankovou čarou nebyl, avšak sudí si stáli za svým a branku uznali - 3:9. Poté přišla vlna emocí na domácí střídačce. V čase 54:54 neunesl své vyloučení Zdenda Troch, který se ohradil po litvínovském hráči, poté co sám obdržel pár bolestivých ran a za protesty si vysloužil trest za nesportovní chování 10 minut. A tak Zdenda zamířil předčasně do sprch. Na ledě se bojovalo na krev. V důrazu před naší bránou zůstal ležet Matěj Bíma a do brány se na posledních pár minut musel postavit znova Honza Charvát. Matěj odjíždí s bolavou hlavou na střídačku, naštěstí to nebylo nic vážného. Poté sudí vylučují domácího Matěje Opatrného a hostujícího Baláže. Vyloučení našeho kapitána naší střídačku nijak neuklidnilo a tak se hrálo do samého konce tvrdě. V čase 59:55 se ještě prosazuje Dan Denk a kosmeticky upravuje stav dnešního utkání na 4:9.

Trenér domácích důrazně své svěřence uklidnil před závěrečným podáním rukou a tak jsme všichni v pořádku odcházeli do kabin.

Příští utkání hrajeme v neděli 15.2.2015 v Bílině. V tom minulém utkání jsme nemohli překonat bílinského Štěpku v bráně, tak držme palce ať si tentokrát přivezeme lepší formu my a na Bílinu vyzrajeme.