Tůma, Vaculík, Šajner, Kolínek, Pechánek, Leitner, Beneš

Vladimír Jindra

Jaromír Carvan, Tomáš Anderle

Starší žáci přestříleli Bílinu

V neděli 15.2.2015 odehráli starší žáci povedené utkání proti Drakům z Bíliny. Utkání bylo velmi vyrovnané, padlo mnoho branek, avšak ta poslední - vítězná - padla do sítě domácích a tak si tentokráte proti Bílině připisujeme body my.

První vhazování, najíždíme do útočné třetiny, avšak dlouho se tu neohřejeme a je potřeba se vracet zpátky do našeho obranného pásma. Soupeř zkouší útočit, ale hrajeme dobře z obrany a k ničemu vážnějšímu ho nepouštíme. Prvních 10 minut první třetiny se nic podstatného na ledě neudálo, hrálo se více před bránou soupeře, avšak přišla 12. minuta a s ní rychlá změna skóre. Stačily dvě chyby našich obránců a během 30 vteřin jsme 2x inkasovali - 2:0. Dva rychlé slepené góly následoval další, i přes dobře vypadající hru z naší strany jsme rázem prohrávali 3:0. A jak rychle jsme inkasovali, tak rychle jsme zase stav utkání srovnali. V čase 15:14 Ondra Dimitrov vybojoval puk, předal ho Vencovi Hnízdilovi, který viděl Zdendu Trocha čekajícího na přihrávku a ten přesnou střelou střílí naší první branku v utkání. O minutu později předvedl tento útok opět pohlednou akci, avšak ta ještě nekončila za zády Daniela Štěpky. Avšak důraz před brankou se vyplatil a Venca Hnízdil si připisuje branku, asistenci Zdenda Troch - 3:2. A opět uběhla pouze minuta a Dan Denk opět po důrazu před brankou soupeře vyrovnává. Asistenci u této branky si připisuje Míla Janda. A tak na časomíře svítí čas 17:35 a stav 3:3. Na konci této třetiny dostává trest Míla Janda a tak se budeme ještě do zvuku sirény bránit.

I druhou třetinu začínáme v oslabení a naším úkolem bylo dále dobře bránit a nepustit soupeře, aby nám odskočil, jak se nám občas hned v úvodu druhé třetiny stává. Oslabení jsme ubránili. V čase 35:25 brankou Zdendy Trocha poprvé v tomto utkání strháváme vedení na svou stranu - 3:4. Avšak to nedělní utkání bylo opravdu na branky bohaté a tak jsme soupeře na samém konci třetiny neuhlídali a opět bylo srovnáno, 39:43 - 4:4.

Třetí třetina se hrála pořád v tempu, na to že obě mužstva hrála s 11-ti hráči do pole, nebylo znát že by na nějaké straně docházely síly. Ve třetí třetině si vypracoval pěknou šanci Dan Denk, jenže jeho střela je pro domácího Štěpku chytatelná a tak puk končí v jeho lapačce. A opět platí pravidlo nedáš - dostaneš. A tak jsme v čase 44:27 neubránili přesilovou hru soupeře a inkasovali a opět prohrávali - 5:4. Ale jak bylo už několikrát zmíněno, nejen hra, ale i skóre se přelévalo a ani jeden tým nedal tomu druhému kousek ledu zdarma. A tak minutu po střele bílinského Tůmy dává branku Venca Hnízdil, při které mu asistovali Zdenda Troch s Ondrou Dimitrovem - 5:5. A v polovině třetí třetiny opět boduje soupeř. Domácí Druxa dává dnes svou druhou branku - 6:5. A opět dotahujeme. V čase 52:03 Ondra Dimitrov skóruje a srovnává stav. Asistenci si připisuje Venca Hnízdil - 6:6. Poté se nám dostává příležitosti zahrát si také v početní převaze, když se domácí Tůma proviňuje proti pravidlům zdržováním hry. Jenže naše přesilovky nejsou tolik produktivní a tak se bílinští ubránili. V čase 56:17 ale jásá střídačka hostů dnes již posedmé. Zdenda Troch dokonává svůj hattrick a na nás je udržet tento jednobrankový náskok do konce třetiny. Asistenci u sedmé branky si připisuje opět Venca Hnízdil - 6:7. Je na čase vzít si oddechový čas, nechat odpočinout hráče, stanovit strategii posledních minut a jít hrát. I soupeř oddechového času využil a tak brankář Štěpka zůstává na střídačce a k vhazování se proti nám staví 6 bílinských hráčů. Kluci bojují, šanci pojistit vítězství má na hokejce Ondra Dimitrov, avšak jeho střela na prázdnou branku skončila jen na tyčce. Poslední minutu utkání jsme ubránili a tím pádem si dnes proti Bílině připisujeme body my.

Utkání to bylo zdařilé z pohledu obou týmů a myslím, že po minulé prohře kdy jsme si vylámali zuby na Danielovi Štěpkovi, bylo to vítězství dnes zasloužené.

Příští utkání hrajeme doma proti SK Kadaň v sobotu 21.2.2015 tradičně od 12:15.