Holka, Gut, Kuzoiwa, Tomšů

Konášek, Tichý, Herda, Matuška, Ptáček, Salač, Mihalik

Miroslav Novák

Starší žáci s Kadaní opět remizovali

Opět napínavou podívanou přichystali na sobotu po poledni svým příznivcům starší žáci Baniku Sokolov. Hrálo se utkání s týmem SK Kadaň a dnes už můžeme říct, že utkání s tímto soupeřem jsou vždy zajímavá. Opět jsme uhráli remízu a dokonce jsme se rozcházeli za úplně stejného stavu, jako v prvním kole nadstavby.

První třetina velmi rychle otevřela skóre. Úvodní vhazování, zavážíme puk do útočného pásma, avšak soupeř se puku ujímá a už se stěhuje do naší třetiny a dochází k prvnímu závaru před naší bránou. Vhazuje se u nás a soupeř se ujímá vedení, když na bránu vystřelí kadaňský Salač, Matyáš Pitoňák v bráně neviděl a tak puk v čase 0:26 zalétl za jeho záda, 0:1. Avšak Zdenda Troch s Vencou Hnízdilem také našli recept na kadaňskou branku a v čase 4:32 je srovnáno. Zdenda Troch si poradil s odraženým pukem a nekompromisně ho posílá do kadaňské branky, 1:1. Poté vidíme hokej hraný nahoru dolů, avšak zdá se, že za soupeřem trochu pokulháváme. A dopouštíme se prvního faulu, když si nedovoleně pomáhá Pepíno Blecha a tak je nucen jít si na chvíli odpočinout na trestnou lavici. Bráníme se ve čtyřech a bráníme dobře. V čase 11:24, když už jsme hráli v plném počtu, zachránila Matyáše Pitoňáka od inkasování tyčka jeho branky. Tedy stále držíme stav 1:1, avšak v čase 12:49 podráží soupeře Tomáš Pazour a opět hrajeme ve čtyřech. Toto oslabení se nám nedaří ubránit a v čase 13:29 soupeř zpoza branky zasunul puk těsně k tyči, k naší smůle až za brankovou čáru, 1:2. A potvrzuje se nám, že za soupeřem pokulháváme, což řešíme fauly a opět jdeme do čtyř. Tomáš Rožánek podráží soupeře a rozhodčí pískají faul. A i toto podražení je potrestáno. V čase 14:47, 13 sekund po odpískání faulu, pálí Tobiáš Holka do šibenice a Matyáš Pitoňák je na tuto střelu opět krátký, 1:3. Před koncem první třetiny však i my vystrčíme růžky a motáme hlavy všem kadaňským hráčům. Dan Denk má na hokejce tutový gól, nedal, Matěj Opatrný má na hokejce gól, nedal. Ochoz jen zašuměl a kadanští si nejspíš oddechli, že siréna oznamuje konec první třetiny. Odcházíme do kabin.

I přestože jsme do druhé třetiny šli s odhodláním, začátek tak určitě nevypadal. Nenavázali jsme na konec první třetiny a tentokráte kadanští motali hlavy nám. Ale kadaňským se daří z tohoto závaru vytěžit branku a v čase 23:03 Tobiáš Holka navyšuje skóre, 1:4. Na střídačce není nikomu do řeči a tak trenéři povzbuzují své svěřence. V čase 27:45 jásáme. Venca Hnízdil viděl velmi dobře postaveného Zdendu Trocha, který stál u pravé tyčky zcela osamocen. Přihrávka od Venci byla přesná a Zdeněk již neměl problém puk zavěsit do sítě, 2:4. Avšak, naději nám opět vzal kapitán Salač, který střelou po zemi překonal Matyáše v bráně. Píše se polovina celého utkání a stav 2:5. Oba gólmani střídají. Do brány domácích se staví Honza Charvát. V čase 31:54 Matěj Opatrný pěkně propasíroval zpoza branky puk až za záda střídajícího kadaňského brankáře, 3:5. A v čase 33:04 ukázal svůj um opět Zdenda Troch, kterému postrčil puk Vojta Jiroušek. Zdeněk se rozjel z našeho pásma až do útočné třetiny a svůj únik zužitkoval, jak nejlépe mohl, střelou mezi nohy zahájil drama tohoto utkání, 4:5. Ale i Honza Charvát dostává trochu nešťastný gól z dorážky a Kadaň má zase trochu navíc, 4:6. Poslední slovo druhé třetiny si však bereme my, když Matěj Opatrný nachází skulinku mezi betony kadaňského Šilhana, 5:6. Po této brance se Šilhán vrací na střídačku a přenechává branku zpět Šnoblovi. Za stavu 5:6 končí 2. třetina.

Krátká porada na střídačce a začíná třetí třetina. Třetí třetina byla adrenalinová. V čase 42:33 Kuba Botoš střílí od modré směr branka, před bránou dobře cloní Matěj Opatrný a tak Kubova střela skončila v síti. A bylo vyrovnáno - 6:6. Oba týmy bojovaly a ani jeden nechtěl dnes odejít poražený. Ve 44. minutě Zdenda Troch trefil pouze tyčku, která zazvonila celým stadionem. Avšak zase to byl soupeř, kdo dává vedoucí gól. V čase 51:41 Honza Charvát nechytí puk letící na jeho lapačku. I přesto že takovýchto zákroků dnes předvedl několik, tento mu nevyšel - 6:7. Domácí i hosté si vypracovávali šance, avšak ani jeden z gólmanů již nechtěl udělat chybu. A tak si domácí střídačka v čase 57:45 bere oddechový čas. Honza Charvát je odvoláván z branky a na led jde 6 domácích hráčů. Povedlo se vyhrát buly, puk si bere Zdenda Troch, vystřelí na bránu, puk se odrazí k Vojtovi Jirouškovi a ten neomylně skóruje - 7:7. Je potřeba pochválit všech 6 hráčů hrajících power play, neboť všichni dodrželi pokyny ze střídačky a my mohli jásat, píšeme čas 57:47. I střídačka hostů si bere oddechový čas a tak nabíráme síly, abychom dohráli utkání do konce bez inkasované branky. Dohráváme více v útočné třetině. Vítěznou branku měl na své holi Míla Janda, avšak štěstí mu nepřálo dát dnes ten šťastný vítězný gól. A tak jsme se stejně jako před měsícem rozcházeli s Kadaní smírně. Opět jsme viděli povedené utkání, a klukům patří poděkování, že za stavu 1:4 nesložili zbraně, začali více bruslit a vybojovali tak opět cennou remízu. Hoši díky.

Příští utkání hrajeme až v březnu, jelikož máme utkání s Tachovem předehrané. Jelikož budou v Karlovarském kraji jarní prázdniny, budeme hrát utkání s Energií v úterý 3.3.2015. Držme klukům palce, ať se daří.