Rožánek, Ticháček, Pazour T., Radaušer

Dimitrov „A“, Troch „C“, Hnízdil, Denk, Opatrný, Janda, Pazour L., Polák

Jaromír Carvan

V derby starších žáků úspěšnější Karlovy Vary

Prázdninové úterý 3.3.2015 odehráli starší žáci utkání proti karlovarské Energii. Jelikož v našem regionu probíhají jarní prázdniny, nesešli jsme se ve Varech v plné síle, chyběly nám posily hlavně v obranných řadách. Utkání se hrálo ve svižném tempu a určitě se bylo na co dívat. I když jsme z ledu Energie odjížděli s porážkou, nebyl výkon našich svěřenců vůbec špatný.

První třetina a opět stejný scénář jako snad v každém utkání nadstavby. Hned v první minutě se soupeř z první střely na naši branku prosazuje. V čase 0:57 karlovarský Pohanka prostřeluje Matěje Bímu v naší bráně - 1:0. A neuteče ani minuta a opět se přepisuje skóre. Alexandr Remeš zvyšuje na 2:0. Utkání se hraje v rychlém tempu, hra se přelévá z útočného do obranného pásma, avšak domácí hráči si vytvářejí více talku před naší bránou. I když se dostáváme do útočného pásma, nedostaneme se ke střelbě. V 7. minutě utkání zachrání Matěje Bímu od dalšího inkasování spojnice jeho branky. Avšak v čase 15:21 po důrazu v předbrankovém prostoru už Matěje nezachránilo nic. Karlovarští vybojovali další bod do statistik, který si připisuje Dominik Binias - 3:0. Ale v čase 18:35 snižuje Zdeněk Troch, svojí střelou z pádu, která prošla karlovarskému Bednářovi mezi betony až do brány - 3:1. A za tohoto stavu končí 1. třetina.

Druhou třetinu jsme začali opět aktivně. Jirka Ticháček se ujímá puku ve středním pásmu a uhání směr karlovarská brána a neomylně zavěšuje. Na světelné tabuli svítí čas 21:45 a stav 3:2. Avšak tato branka byla poslední, která přinesla radost na hostující střídačce. Poté už jsme jen inkasovali. Karlovarští využili ve 2. třetině 2 přesilové hry, které jsme jim svou hrou nabídli. V čase 25:04 se opět prosazuje všem známý Dominik Binias, 4:2. V polovině utkání se mění naši brankáři a do branky se staví Honza Charvát. A ani Honzovi se nepodaří první střelu na něj vyslanou zneškodnit a tak už v čase 30:40 inkasuje - 5:2. Poté přichází opět karlovarský důraz před naší bránou a Honza je tentokráte opravdu na 3. dorážku krátký - 6:2. A na konci druhé třetiny ještě přidává další branku Dominik Binias a završuje tak svůj dnešní hattrick, 7:2. Tak nadějně to vypadalo na začátku 2. třetiny, avšak na jejím konci už nám Energie odskočila na rozdíl 5ti branek.

Ani třetí třetina nebyla ani z jedné strany odehrána špatně. Hosté bojovali a i když už bylo vidět, že síly dochází, nevzdávali to a za každou cenu chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Avšak v čase 53:21 dle posouzení rozhodčích špatně střídáme a musíme si jít odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odjíždí odsedět Tomáš Pazour. A domácím se dnes přesilové hry daří a my opět inkasujeme. Jak se později ukázalo, byla to poslední branka, která v tomto utkání padla. A tak se konečné skóre zastavilo na 8:2.

Jak bylo napsáno již v úvodu a i v mnohých komentářích ostatních utkání, nehráli naši svěřenci špatně, jen nám chybí koncovka a daří se nám dostávat laciné branky. Do konce sezóny nám zbývají pouhá dvě utkání, která odehrajeme v příštím týdnu. Věřme, že si kluci závěr sezóny ještě vítězně užijí.