13.2. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Jdeme do finiše, Baník hostí Klatovy

Základní část druhé ligy finišuje a Baník se po dvou utkáních na ledě soupeře vrací do domácího prostředí.

V minulém kole Baník ukončil v Jablonci sérii tří prohraných zápasů, když porazil druhý tým skupiny Střed vysoko 7:3. Sokolovu již nemůže uniknout první místo po základní části ve skupině Sever, cílem týmu je však nejvyšší bodový zisk ze všech účastníků druhé hokejové ligy. K tomu potřebuje Baník uhrát ve třech zápasech čtyři body.

Ve středu přijede do Sokolova silné mužstvo SHC Klatovy, které je ve skupině Sever na druhém místě se ziskem 66 bodů a skóre 126:105. Klatovy již dvakrát v letošní sezoně dokázaly Baník porazit a sokolovští hokejisté tak mají tomuto týmu co vracet. Tým, vedený bývalými skvělými hokejisty Ivanem Vlčkem a Michalem Strakou , tvoří především mladí hráči, kteří prošli plzeňskou juniorkou.

Kanadskému bodování Klatov vládne Jiří Uhlík se ziskem 41 bodů (20+21), následovaný Vojtěchem Tulačkou (13+23) a Janem Matiáškem (11+6). Kanadskému bodování Baníku, který je v současné době týmem s největším počtem vstřelených gólů, vévodí Tomáš Vracovský (19+21), který sezonu paradoxně začal v Klatovech. Dalšími v pořadí jsou Jakub Vrána (12+26) a Tomáš Rohan (11+23).

Ve středu se tak očekává urputná bitva, ale především výborný hokej, který by Vám neměl uniknout.

HC Baník Sokolov – HC Klatovy, středa 13.2. od 18:00 hodin