23.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Áčko hokejového Baníku zahájí zítra letní přípravu

První trénink letní přípravy na hokejovou sezonu 2024/2025 čeká hráče Baníku Sokolov zítra dopoledne. Nově sestavené trenérské dvojici Tomáš Mariška – Václav Eismann by se mělo hlásit osmnáct hráčů.

Podle prvně jmenovaného kouče nebudou do úvodní fáze přípravného období zapojeni brankáři, neboť budou trénovat ve svých mateřských klubech.

„Konkrétně se jedná o Petra Hamalčika, který nastoupí přípravu v karlovarské Energii a jednoho nového mladého gólmana, který se k nám připojí v další fázi přípravy,“ uvedl Tomáš Mariška..

První tři tréninky tohoto týdne poslouží trenérům k takzvanému zapracování hráčů do týmu, který bude v příštím týdnu doplněn o juniory. Ti dostali delší volno, protože hráli v semifinále extraligy za Karlovy Vary.

„Čeká nás devět týdnů přípravy, kterou zpestří soustředění ve Františkových Lázních. Pondělí, středy a pátky budeme trénovat v Sokolově. Úterky a čtvrtky absolvujeme v Karlových Varech, kde budeme suchou část přípravy doplňovat pobytem na ledové ploše KV Arény,“ doplňuje Václav Eismann.

První část přípravného období bude objemová a vytrvalostní. Po soustředění pak budou trenéři klást důraz na rychlost a dynamiku. Tým bude mít během přípravy k dispozici kondiční trenérku juniorky Energie Magdalenu Magner.

„Trénovat budeme jednofázově od pondělí do pátku. Víkendy budou mít hráči volné. Letní příprava je plánována do konce června. Pak bude následovat dva a půl týdne dovolené. Od 17. července pak už budou tréninky směřovány k začátku ligové sezony. Před jejím startem bychom měli sehrát osm přípravných duelů,“ dodal Tomáš Mariška.