1.3. 2024 | A-tým | Redakce
Dnes rozhodující zápas základní části

Buď prohra v základním čase a sezona po dnešku A-týmu končí anebo jakýkoli bodový zisk a Baník postupuje do předkola play off a sezona pokračuje. (Existuje ještě jedna teoretická varianta pro postup navzdory prohře). O všem rozhodne zápas s rezervou Pardubic, který začne na sokolovském zimním stadionu netradičně dnes od 18:00.

Pardubické béčko se definitivně zachránilo v uplynulém kole, kdy doma v přímém souboji porazilo Znojmo a odsoudilo jej k sestupu o soutěž níže. Východočeši touto výhrou získali zároveň i možnost zabojovat o postup do předkola. A dnešní utkání bude tedy přímým soubojem o příčky postup zaručující.

Detailnější informace o soupeři dodává trenér Sokolova Tomáš Mariška: „Pardubice jsou momentálně soupeřem s velmi dobrou formou. Z posledních třech zápasů dvakrát vyhráli, jednou těsně prohráli se Zlínem. Je to tým, který má výborného brankáře, zkušené a velmi silné obránce, nebezpečné a šikovné útočníky. Pro nás je to maximální výzva. Jsme si vědomi, že k prodloužení sezony musíme bodovat. A proto uděláme všichni všechno. Pevně věřím, že nám přijde pomoct v tomto těžkém zápase co nejvíce fanoušků, protože to budeme potřebovat. A věřím, že i s jejich pomocí dokážeme tento těžký zápas zvládnout. Rovněž věřím, že nám pomůžou i hráči, kteří nebyli k dispozici v posledním zápase s Jihlavou. Uděláme dnes maximum a doufám, že budeme mít šanci odehrát v této sezoně další zápasy před našimi diváky.“