31.3. 2024 | A-tým | Tomáš Bouda
V příští sezoně bez Martina Sobotky, do Sokolova přijde Václav Eismann

Do sezony 2024/2025 půjde HC Baník Sokolov v novém trenérském složení. Z Baníku odchází asistent Martin Sobotka. Trenérský tandem s Tomášem Mariškou vytvoří sokolovský odchovanec Václav Eismann.

Změny v realizačním týmu Baníku. Martin Sobotka již v příští sezoně nebude působit v HC Baník Sokolov. Asistent trenéra Tomáše Marišky přišel do Baníku před sezonou 2023/24. Trenér, jenž byl u startu kariéry Martina Nečase či Martina Kauta, se s Baníkem loučí a příští sezonu stráví v jiném klubu.

Do Sokolova naopak míří Václav Eismann, který naposledy vedl v extralize karlovarskou Energii, kde v průběhu sezony na postu hlavního trenéra nahradil Davida Bruka.

Sokolovský odchovanec, jenž za Baník odehrál osm sezon ve druhé lize, strávil celou trenérskou kariéru v Karlových Varech. Zároveň však působil také u reprezentačních výběrů U16 a U17. Mimo to úspěšně působil u karlovarského dorostu a juniorky. Uplynulá sezona byla premiérovou v extralize mužů. Nyní se sedmačtyřicetiletý trenér vrací do Sokolova po dlouhých šestnácti letech, kdy zde do roku 2008 působil jako hráč.

V příští sezoně Václav Eismann vytvoří trenérský tandem s Tomášem Mariškou. Dalším asistentem a trenérem brankářů zůstává i nadále David Fečo.

Klub tímto děkuje Martinovi Sobotkovi, který v Sokolově odvedl velmi dobrou práci a zároveň si získal sympatie napříč klubem za svou povahu. Přejeme hodně štěstí v hokejové kariéře i v osobním životě.

Rozhovor s Václavem Eismannem přineseme v brzké době...