31.3. 2024 | Mládež | Tomáš Bouda
Zápasovou premiéru mají za sebou i hráči U6

Hokejisté Baníku, kteří působí ještě v základně, si poprvé vyzkoušeli, jaké je to sehrát opravdové utkání. Jejich prvním soupeřem byly Karlovy Vary.

Až na drobné výjimky vůbec poprvé sokolovští předškoláci oblékli zápasové dresy a odehráli své první utkání v karlovarské tréninkové hale. Pro naši základnu to byla velká událost, kdy hráči poprvé například absolvovali předzápasovou rozcvičku či si užívali podporu svých rodin.

Někteří z hráčů ještě necelým rokem stáli poprvé na ledě a nepoznali ještě žádnou jinou ledovou plochu než tu v Sokolově. Proto byla i na místě mírná nervozita a chvilku trvalo, než se naši nejmenší na ledě rozkoukali. Malé problémy zpočátku dělalo i střídání, ale vzhledem k premiéře to bylo vcelku pochopitelné.

Úspěšněji si na ledě přeci jen počínal soupeř, ale tři ze čtyř duelů byly poměrně vyrovnané. O výsledek zde však vůbec nešlo. Hlavní bylo, aby děti získaly premiérovou zkušenost, kterou v příští sezoně budou již rozvíjet. A malí hokejisté si svůj první zápas užili, na ledě bojovali a po zápase si tak vysloužili pochvalu rodičů, pro které to byla také zápasová premiéra.

„Děti ze základny si díky domluvě s Karlovými Vary mohli poprvé vyzkoušet, jaké to je sehrát opravdový zápas. Jsme velmi rádi za tuto zkušenost. Vždyť někteří se na hokej dali teprve nedávno. Všichni si své první zápasy užili, na ledě bojovali a pro všechny to byl velký zážitek. Radost z prvních gólů byla velká. Zároveň pro velkou část to bylo loučení se základnou a já budu sledovat jejich krůčky ve vyšší kategorii,“ řekl k premiéře svých svěřenců hlavní trenér základny Ivan Říha.

HC Baník Sokolov tímto děkuje karlovarské Energii za možnost sehrání tohoto zápasu a také za přátelskou a férovou atmosféru. Děkujeme také rodičům a těšíme se na spolupráci při dalších zápasech našich nejmenších.

Sestava Baníku:

Převrátil – Večeřa, Lukášek, Vachek, Tomek, Mach, Tomeček, Kucharič, A. Polák, M. Polák, M. Kühn, L. Kühn.

Vilímek – Fröhlich, Mareček, Piskáček, Urbánková, Hlaváček, Bouda, Dokulil, Csamangó, Králka, Fečo, Novický.