2.4. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baníkovci ovládli domácí Falko cup U7

Hráči kategorie U7 zvítězili na domácím, velmi kvalitně obsazeném, Falko cupu. Baník v turnaji nepoznal hořkost porážky, při remíze s Plzní rozhodovaly nakonec až body za doplňkové nájezdy.

Mladá Boleslav, Kladno, Plzeň, Karlovy Vary, Chomutov, Letňany, Teplice. Velmi silné obsazení se sešlo v Sokolově na Velký pátek, aby zde změřilo síly v kategorii U7. Společně s dětmi dorazilo i velké množství rodičů a na zimním stadionu tak panovala velmi bouřlivá atmosféra.

Od začátku byly k vidění na ledě velmi kvalitní zápasy, odpovídající silnému obsazení turnaje. Byť v této kategorii výsledky nejsou nejdůležitější, všichni chtěli samozřejmě uspět. A Baníku se tentokrát velmi dařilo. Malí sokolovští hokejisté od začátku velmi dobře bruslili a díky tomu si na ledě vypracovali převahu. Tu se podařilo gólově vyjádřit někdy více, někdy méně, ale trenéři mohli být se svými svěřenci spokojeni. Baníkovci pak zvládli i souboj s plzeňskou Škodovkou, kdy byli velmi blízko k vítězství, ale zápas nakonec skončil výsledkem 6:6 a bod si oba týmy rozdělily i při nájezdech.

Rozhodovalo se tak v dalších duelech, které Plzeň i Sokolov vyhráli a o konečném pořadí nakonec rozhodly bonusové body z nájezdů. O malinko více jich získal nakonec Baník, který tak skončil na prvním místě v celém turnaji. Velmi sympatické však bylo, že jak sokolovští, tak plzeňští trenéři, ačkoliv si byli vědomi „důležitosti“ nájezdů, neupřednostnili na tuto činnost žádného z hráčů a spravedlivě pokusy rozložily mezi všechny hráče. O něco více štěstí tentokrát měl Sokolov, ale Plzeň prokázala znovu svou kvalitu.

Velmi dobré výkony však odvedly i ostatní týmy. Letci z Letňan i díky skvělému brankáři prohráli zápasy s Baníkem i Plzní například pouze o gól. Velmi dobře si vedli také tepličtí hokejisté, kteří skončili na čtvrtém místě, ale stejně tak i ostatní týmy a hráči předvedli velkou bojovnost a snahu o co nejlepší výkon. Všichni zaslouží pochvalu za krásné výkony i férové chování a v Sokolově si velmi vážíme toho, že jsme mohly tyto týmy hostit.

Na ledě se prohánělo i několik potomků známých hokejistů a jistě bude velmi zajímavé sledovat cestu některých hráčů, a věřme, že včetně těch sokolovských.

Baník v Sokolově dosáhnul na cenné vítězství a domácí hráči byli vidět i v individuálních dovednostních soutěžích. Hokejisté v čele s naší gólmankou zaslouží velkou pochvalu za odvedené výkony a prvenství jim je odměnou. Navíc v takové konkurenci…

Stejně tak obrovské poděkování patří těm, kteří se podíleli na organizaci celého dne. Turnaj byl velmi kladně hodnocen po všech stránkách.

Hodnocení trenéra Pavla Hubáčka: ,,Všechny děti, které za náš ročník 2017 nastoupili musím pochválit a jsem na ně pyšný. Velký pohár a první místo je hlavně ocenění pro děti, které z toho mají obrovskou radost, ale pro mě je zásadní to, že jsme na celém turnaji byli nejlepší v bruslení, zápalu pro hru a bojovnosti - to je totiž pro nás ten základ, který u našich přípravek musíme položit a všechny další věci na něm děti postupem času postaví. Jsem rád, že celý den se podařil na výbornou a kvalitní týmy se budou moc rádi vracet v dalších sezónách na FalkoCupy a my tak budeme moci v Sokolově pořádat turnaje s velkou kvalitou v daných kategoriích.”