5.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Obránce Lukáš Pulpán si hráčskou kariéru prodlouží v Sokolově

Hokejový obránce Lukáš Pulpán bude v příští sezoně působit v Baníku Sokolov. Osmatřicetiletý bek zvažoval ukončení hráčské kariéry, neboť mu skončila smlouva v karlovarské Energii, kde působil v uplynulých sezonách. Názor ale změnil poté, co obdržel nabídku od sokolovských trenérů.

„Neřešil jsem žádné možnosti a víceméně jsem byl rozhodnutý, že s aktivní hráčskou kariérou skončím. Pak ale přišla nabídka jednoleté smlouvy od nově sestaveného trenérského dua Baníku Václav Eismann a Tomáš Mariška, a já se rozhodl pokračovat,“ vysvětloval Lukáš Pulpán při dnešním podpisu smlouvy.

Zkušeného obránce, který v minulosti působil také v extraligové Plzni, čeká v kabině Baníku řada známých tváří. Jednou z nich je i obránce Martin Rohan, se kterým hrál v dresu karlovarské Energie.

„S Martinem jsme si již volali a těšíme se, že si spolu zase zahrajeme. Není to ale pouze Martin, koho znám. V šatně Baníku je více hráčů, kteří jezdili pomáhat do Karlových Varů, takže nejdu úplně do neznámého prostředí. Navíc jsem první ligu hrál v minulosti v Chomutově, takže znám i úroveň a kvalitu soutěže,“ pokračuje dále nová posila Baníku.

Cíl Lukáše Pulpána pro nadcházející sezonu jasně zapadá do strategie a koncepce vedení Baníku. „Všichni v Sokolově chtějí play off a já ho chci samozřejmě také. Rád bych si ještě zahrál play off zápasy, které mají úplně jinou atmosféru a většinou přilákají i mnoho fanoušků,“ uzavírá Lukáš Pulpán.

Rozhodnutí Lukáše Pulpána prodloužit hráčskou kariéru v dresu Baníku Sokolov kvituje i kouč Tomáš Mariška: „Lukáš neměl smlouvu v extralize. Já i nově příchozí trenér Václav Eismann ho známe a vnímáme jako lídra do naší obrany, který je i přes svůj hokejově pokročilý věk skvěle fyzicky připravený. Věříme rovněž, že bude i charakterní lídr do kabiny. Je to rozený vůdce a počítáme s ním do nejužšího jádra týmu. Opravdu si jeho příchodu vážíme a dělali jsme všechno proto, abychom Lukáše do Sokolova dokázali přivést.“