8.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Trenér Václav Eismann vnímá Sokolov jako hokejové město a na práci v Baníku se těší

Trenérský tým hokejového Baníku Sokolov rozšířil zkušený kouč Václav Eismann. Jeho jméno není v hornickém městě neznámým, neboť právě v Baníku hokejově vyrůstal. V nadcházející sezoně se ale postaví na střídačku A týmu vedle Tomáše Marišky.

Václav Eismann má dlouholeté trenérské zkušenosti s mládeží a reprezentačními výběry. V minulé sezoně působil jako asistent trenéra Davida Bruka v extraligové karlovarské Energii, kde byl po jeho odvolání jmenován hlavním koučem. Po skončené sezoně se rozhodl pokračovat v trenérské práci v Baníku Sokolov.

„Měl jsem několik nabídek, ale možnost pracovat v Baníku mě oslovila nejvíce. V Sokolově jsem vyrostl a vím, že se tady dělá vše proto, aby se hokej hrál na dobré úrovni a to nejen směrem k A-týmu, ale i k mládeži,“ říká sedmačtyřicetiletý trenér.

Nové trenérské duo si v současné době dolaďuje kompetence. Na střídačce i v klubu chtějí Mariška s Eismannem působit jako dva rovnocenní trenéři, ale do sestavy týmu pro novou sezonu už druhý jmenovaný moc mluvit nemohl.

„Přišel jsem v době, kdy v týmu už moc volných okének nebylo a mužstvo je téměř kompletní. Chci ale všem hráčům pomáhat v jejich rozvoji a věřím, že budeme předvádět pohledný hokej, který přiláká i fanoušky. Ty bychom pak samozřejmě rádi odměnili postupem do play off,“ pokračuje Václav Eismann a dodává: „Baník je rodinný klub s relativně nízkým rozpočtem. Přesto chceme hráčský kádr posunout na limit jeho možností. Já týmu věřím a věřím i v návrat většího počtu fanoušků. Když totiž hokejoví fandové uvidí, že tým pracuje právě na svém limitu, cestu do hlediště si najdou a přijdou kluky podpořit.“