17.4. 2024 | Mládež | Roman Kořinek
Hokejový „Myšák“ nadělil šesťákům bronzové medaile

Mladší žáci Baníku Sokolov odehráli tradiční turnaj nazvaný Hokejový Myšák 2024 v Hořovicích u Prahy. Na ledě se postupně utkali s družstvy Varnsdorfu, Žebráku a Písku.

Turnaj se hrál za letního počasí, což se podle sokolovského trenéra Richarda Gregora podepsalo na kvalitě ledu. V základní skupině hrál každý s každým 2x20 minut s následným utkáním o konečné umístění.

„V prvním zápase jsme vysoce přestříleli Vikingy z Varnsdorfu a to v poměru 15:8. Následně jsme sehráli vyrovnané utkání s HC Žebrák, které jsme však prohráli 4:6,“ říká kouč Baníku.

Západočechy pak čekal poslední duel v základní skupině, a ve hře byla účast ve finále. Ta se ale rychle začala vzdalovat, neboť v zápase písečtí Králové dominovali a zaslouženě vyhráli 14:3.

„Znovu nás tak v boji o bronz čekal tým z Varnsdorfu, který jsme i tentokrát jednoznačně přehráli 16:4. Ve finále pak Písek zdolal HC Žebrák, vedený bývalým reprezentantem Jiřím Kučerou,“ uzavřel Richard Gregor.

Pořadí v turnaji: 1. Písek, 2. Žebrák, 3. Sokolov, 4. Varnsdorf

Sestava HCB: Werner, Fojtík - Gregor, Martin, Kurča, Červenka, Berka, Křeček, Dvořák, Jakubka, Muráň, Hendrych, Teplý, Bartůňková, Bakura, Katriňák.