Pulec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham

Šulc, Bříška, L. Tondr "C", Mulač, Brokeš, Nevyhoštěný "A", M. Tondr, Peřina, Frk, Žďárský, Šír

Jiří Kubsch

Baník postupuje do kvalifikace o první ligu!

Sokolov slaví postup do kvalifikace o první ligu. Baník totiž ve třetím semifinálovém zápase i potřetí udolal jablonecké Vlky, tentokrát 2:0 a stal se vítězem západní skupiny druhé ligy.

Baník šel do zápasu bez zraněného Ivana Říhy, jehož ve čtvrtém útoku nahradil Aleš Půlpán. V bráně pak tentokrát dostal příležitost Petr Hruška.

Úvod zápasu byl poměrně svižný a Stejskal v bráně Jablonce se od začátku rozhodně nenudil. Baník byl blízko gólu v páté minutě, kdy Flek šikovně tečoval střelu od modré, ale puk zastavila branková konstrukce. Situace se opakovala i o několik chvil později. V přesilové hře Martin Rohan vystřelil a tečovaná střela znovu skončila na tyči.

Baník i nadále pokračoval v nátlakové hře a Stejskal si připisoval jeden zákrok za druhým. Nebezpečné byly především pokusy Tomáše Rohana a Dobřemysla, ale jablonecký gólman držel čisté konto. Na druhé byl Hruška prověřován jen sporadicky a do větší permanence se sokolovský brankář dostal až v závěru první třetiny, kdy hráli hosté přesilovou hru. Do šaten však odcházeli hokejisté za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovou hru, v ní se neprosadili, ale v následujících chvílích domácí obraně poměrně zatopili. Jenže skóre se mohlo měnit na druhé straně. Na Tvrdka zívala odkrytá brána, bohužel ale sokolovskému útočníkovi střelecký pokus nesednul a Stejskal stačil zasáhnout.

Následně začalo být živo na trestné lavici. Nejprve si Baník zahrál dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nevyužil ji. Na ledě se jiskřilo čím dál tím více a rozhodčí udělovali tresty na obou stranách. Hra tak v těchto chvílích byla hodně neurovnaná a na ledě se kompletní pětice dlouho nepotkaly.

Na začátku 32. minuty přišel jeden z klíčových momentů zápasu. Sýkora nešťastně dohrál hostujícího Mulače, jenž si způsobil krvavé zranění a domácí útočník putoval pod sprchy s trestem na pět minut a do konce zápasu. To však tým semklo a také diváci, kteří s trestem nesouhlasili, se dostali do varu. Domácí hokejisté hráli oslabení obětavě, navíc ve 33. minutě bojovný Marek Švec obral hostujícího obránce o puk a bekhendem překonal Stejskala – 1:0. Sokolovské hráče vstřelený gól ještě více nabudil a i nadále nepouštěli soupeře k ohrožení Hrušky. Výjimkou byl zpočátku nenápadný pokus obránce Pavlů, který se zastavil až na břevně domácího brankáře.

Na začátku 36. minuty přišla pro domácí další komplikace. Tomáš Rohan obdržel trest na 2+2 minuty za krvavé zranění Nevyhoštěného a Baník šel do tří. Ale i toto oslabení sokolovští v čele s pozorným Hruškou ustáli. Navíc po vyloučení Zemana se hrálo 4 na 4 a domácí byli v této situaci úspěšní. Kamil Tvrdek měl dostatek času a prostoru, vyjel si zpoza brány před Stejskala a propasíroval puk za záda jabloneckého brankáře – 2:0. Po druhé třetině, která byla plná vyloučení, měl tak Baník nadějný náskok.

Do třetího dějství vstoupil Baník především s cílem neudělat chybu a to se dařilo. Domácí soupeře na dostřel Hrušky příliš nepouštěli a naopak se snažili přidat třetí, uklidňující gól. Jenže Stejskal v bráně Jablonce i nadále držel naděje Vlků.

A zničehonic mohlo přijít snížení. Při vyloučení hostujícího Bříšky v 51. minutě domácí zachybovali a na Hrušku se řítil osamocený Martin Tondr. Jenže domácí brankář byl proti nájezdu úspěšný a i nadále držel čisté konto.

Na hostech bylo znát, že jim ubývají síly, ale i nadále se Vlci snažili o kontaktní gól. Baník hru kontroloval a nechtěl připustit komplikace. Ta málem přišla v 59. minutě, kdy se hosté dostali do dalšího nájezdu, ale znovu neúspěšně. Konec utkání si Baník již pohlídal a mohl se radovat z výhry 2:0, která znamenala i třetí vítězství v semifinálové sérii. Sokolov se zároveň stal vítězem západní skupiny druhé ligy a postoupil do kvalifikace o první ligu.

Baník dokázal po roce obhájit vítězství ve druhé lize, za což si všichni hráči včetně realizačního týmu zaslouží velkou pochvalu. Tým se teď bude více než týden připravovat na kvalifikaci o první ligu. V ní se Sokolov střetne s vítězem východní skupiny (Přerov nebo Vsetín) a s druhým vítězným semifinalistou západní skupiny (Tábor nebo Kobra Praha). Do první ligy pak postoupí pouze vítěz kvalifikace, která se hraje systém každý s každým, doma – venku. Jedno je jisté. První zápas kvalifikace odehraje Baník doma a to v sobotu 4. 4. 2015 od 17.30 hodin proti moravskému týmu. Všichni fanoušci jsou na toto veledůležité utkání srdečně zváni…