Svoboda, Houdek, Fořt, März, Rymon, Skuhravý, Vogel, Zapf, Krnáč, Fuksa, Prošek, Vondráček B., Vondráček R.

Tomáš Lengö

Jaromír Carvan

Starší žáci úspěšní ve Varech

Tak jako mladší žáci bodovali na ledě Energie, navázali na ně i jejich starší parťáci a i oni vezou z Varů plný počet bodů

Starší žáci odehráli v sobotu 12.9. 2015 utkání proti karlovarské Energii. Toto utkání bylo utkáním Honzy Charváta, který v bráně pokryl 29 střel a hlavně v 1. třetině vytahoval jeden lepší zákrok za druhým. Po celé utkání svůj tým držel a jeho výkon je hlavním přínosem všech bodů do tabulky ligy SŽ.

Jak už bylo zmíněno první třetinu nás podržel výborný výkon brankáře, avšak i hráči v poli nezaháleli a dávali branky. První branku jsme v čase 13:45 viděli padnout z hole Tondy Paška, kdy  mu asistovali Pepa Blecha a Pavel Radaušer. 0:1.  A v čase 17:04 se trefuje Matěj Opatrný po asistenci Adama Stangara. 0:2. Na konci tohoto dějství jsme se ještě obávali o dvoubrankový náskok, když nás nekompromisní sudí poslali 13 vteřin před sirénou do tří. Ubránili jsme se a do kabiny odcházíme tedy za stavu 0:2.

Druhou třetinu začínáme ještě stále o dva hráče v poli méně a i toto oslabení dohráváme bez újmy na výsledku. Sudí dnes trestají opravdu všechno a tak jsme po  půl minutě v plném počtu opět v oslabení. Avšak nebránili jsme se dlouho, neboť i soupeř se dopouští faulu a odchází na trestnou lavici. A tak je počet hráčů v poli vyrovnán. Ale opět ne na dlouho a jsme opět ve třech. Soupeř je již v plném počtu a nám na led naskakuje čtvrtý hráč. Soupeř udělá chybu na své modré, které využije Honzík Botoš, ujímá se puku, uhání sám na brankáře a daří se mu puk zasunout za jeho záda. Ve vlastním oslabení tedy zvyšujeme na 0:3. V čase 31:37 soupeř přeci jen najde skulinku v Honzově bráně a snižuje na 1:3. Na konci druhé třetiny hrajeme opět v oslabení 5 na 3 a takové štěstí, které jsme měli v první třetině, jsme již neměli. Karlovarský Fuksa využil přesilovku a dává gól do šatny. 2:3.

Na začátku třetí třetiny přišla chyba na naší modré a soupeř ji trestá. Lukáš März se zmocnil puku a řítil se sám na hostujícího gólmana. Pěkně provedený blafák Honza nedokázal polapit a je vyrovnáno. 3:3. Avšak hosté neskládají zbraně a bojují. V čase 54:52 dostal nabito od Pepy Blechy Jirka Ticháček a ten prudkou střelou vymetl pavučinku v horním rohu karlovarské branky. Druhou asistenci u této branky si připsal Honzík Botoš. 3:4. Domácí si na konci třetiny berou oddechový čas a zkouší power play, což zpečeťuje konečný výsledek. Soupeři se nedaří udržet puk v naší třetině a ten tak se dostává k Pepovi Blechovi, který už neměl velký problém zakončit do odkryté svatyně karlovarské Energie. Čas 59:51 - 3:5. Konečná siréna oznamuje konec utkání a sokolovští hráči se můžou radovat z vítězství.

Připsali jsme si tedy první vítězné body do tabulky. Doufejme, že se bude dařit dál. Příští týden máme volný, další utkání sehrajeme 26.9. 2015 opět na domácím ledě proti týmu z Ostrova, kde působí na hostování hráči našeho kádru. Pojďme kluky popohnat k ještě lepším výkonům. Začátek utkání 12:15.