Dvůr Králové nezačal špatně. Hráči soupeře dobře bruslili a drželi s Baníkem krok. Přesto byl aktivnější domácí tým, který se také v 11. minutě ujal vedení. Vracovský s Rohanem zakombinovali a Lubomír Kovařík trefil poloodkrytou bránu – 1:0. V 16. minutě pak Bečvář vystřelil, Michael Čejka před bránou puk tečoval a bylo to o dva góly – 2:0. Stejný stav pak platil i po první třetině.

Do druhé části šel Baník v oslabení, které zvýraznilo vyloučení Vracovského. Sokolov se tak musel bránit v dlouhém oslabení 3 na 5. Tuto pasáž hry ale domácí tým zvládnul velmi dobře a navíc při návratu z trestné lavice se do úniku dostal Pajk, byl faulován a rozhodčí nezaváhal – trestné střílení. K exekuci se postavil Josef Stříbrný, zvolil pomalejší zakončení, ale o to přesnější. Povedená střela se zastavila až v síti – 3:0. A právě tento okamžik by se dal označit jako klíčový. Ve 24. minutě navíc po krásné akci zakončoval Tomáš Rohan a donutil brankáře Čápa střídat. Náhradník Janský však čisté konto dlouho neudržel. Ve 28. minutě totiž pátý gól domácích zaznamenal Lubomír Kovařík, jenž se prosadil podruhé v zápase – 5:0. Poté se ale dočkal i soupeř. V přesilové hře si Patrik Fořt počínal velmi zkušeně, na zakončení si počkal a střílel do odkryté brány – 5:1. Pro Baník inkasovaný gól znamenal komplikaci i v tom, že se při něm zranil gólman Tomáš Závorka. Jeho zranění by však nemělo být vážné. Na led tak naskočil Petr Hruška a hosté náhlé změny chtěli samozřejmě využít. Domácí hráči ale svému gólmanovi pomohli, Hruška se chytil několika zákroky a nakonec neinkasoval. Druhá třetina pak skončila zaslouženým vedením 5:1.

Třetí třetinu měl Baník pod kontrolou. Hosté se sice snažili o snížení, ale příliš šancí si nevypracovali. Baník tak mířil za dalším vítězstvím, které ještě umocnil gól Josefa Stříbrného z 59. minuty. Sokolov tak Dvůr Králové porazil 6:1.

Navzdory výsledku se hosté prezentovali sympatickým výkonem. Stejně tak uznání zaslouží i hostující fanoušci, kteří vážili dlouhou cestu a celou dobu svůj tým podporovali. Z výhry se ale radovali ti domácí.

Baník nyní ve středu nehraje. V sobotu 26.1. se sokolovští hokejisté vydají na dlouho cestu do Trutnova. Ve středu 30.1. pak Sokolov bude hostit Bílinu a v sobotu 2.2. se v Sokolově představí hvězdami nabitý tým z Vrchlabí (Jaroslav Bednář, Jaroslav Hlinka, Jiří Vašíček…). Toto utkání bude také výjimečné v tom, že Baník si v rámci tohoto zápasu připomene úspěšný tým ze sezony 1978/1979, který vybojoval historický postup do první ligy.

Karel Mlejnek: Především v úvodu utkání to pro nás nebylo snadné. Stál proti nám organizovaný a pohyblivý soupeř. Myslím, že jeho organizovanost, entuziasmu, nasazení se nám podařilo otupit dvěma góly v první třetině. Poté hlavní klíč k našemu vítězství bylo nejen ubráněné oslabení 5 na 3, ale také situace, kdy jsme skokem z trestné lavice získali trestné střílení, které jsme proměnili a zvýšili na 3:0. To byly zásadní věci v zápase a pak jsme již utkání kontrolovali. Soupeř, byť snahu měl, tak si proti nám již šance nevytvářel. Se třemi body jsme spokojeni. Ale víme stále o věcech, na kterých musíme pracovat a pracovat na nich budeme.