Baník šel do zápasu bez několika hráčů, ale některé své opory postrádaly i Klatovy. Po delší době se v sestavě objevil Michal Hotěk a domácí premiéru mezi muži si odbyl Michal Fečo. Ještě než začal samotný zápas, bylo gratulováno panu Wilibaldovi Proschkovi k jeho šedesátinám. Poté se ještě chvíli nehrálo, neboť ani jedno z mužstev nechtělo svůj rituál před brankářem udělat jako první a oba celky zkoušely kdo s koho…

Utkání pro Baník nezačalo dobře. Sice jako první si na puk sáhnul hostující gólman, ale ještě v první minutě v situaci dva na dva řešil Josef Roubal střelou a Marek Rubner dorazil puk do brány – 0:1. Inkasovaný gól domácí trochu utlumil a na hokejky domácích se vkrádala nervozita. A Klatovy měly další šance. Velmi důležitý tak byl vyrovnávací gól Jana Bečváře, po němž ožili domácí, ale i fanoušci. První třetina skončila nerozhodně 1:1.

Tak jak se Baníku nepodařil vstup do první třetiny, tak se mu vyvedl vstup do té druhé. V čase 20:50 využil Petr Vodička clonících hráčů a poslal Baník do vedení – 2:1. Domácím ihned narostla křídla a najednou jich byl plný led. Na 3:1 tak zanedlouho zvyšoval Martin Čurda. Následně byl sice vyloučen Šik, ale Baník se ubránil, a navíc ve vlastním oslabení dokázal vstřelit další gól Pavel Kuběna – 4:1. A Baník byl na koni, tlačil se do ofenzivy a Klatovy hrozily jen sporadicky. Do konce druhé části se již stav neměnil.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen za prapodivných okolností Čurda, ale i další oslabení Sokolov přečkal. Navíc po konci trestu mezi kruhy dostal nabito Martin Čurda a zvýšil na 5:1. Při hře 4 na 4 pak o chvíli později skóroval i velmi dobře hrající Michael Čejka a Baník rázem vedl 6:1. Zanedlouho pak přidal sedmý gól Vojtěch Šik, jehož střela od modré propadl aaž za záda Berana – 7:1. Baníkovci byli při chuti a stále útočili, výsledkem již byl ale pouze jeden gól, který po přihrávce Hoťka zaznamenal Michael Čejka – 8:1.

Baník po velmi dobrých 45 minutách a po zásluze porazil svého letos neoblíbeného soupeře, navíc značným rozdílem a upevnil si vedoucí pozici napříč všemi skupinami. K definitivnímu prvnímu místu z celé druhé ligy zbývá Baníku ve dvou zápasech získat aspoň bod. V sobotu 16.2. hraje Baník v Děčíně, doma pak Sokolov uzavře základní část v sobotu 23.2. zápasem proti Kobře Praha.