Tot, Šindelář, Konopásek, Vinař, Gašpar, Janoušek, Bečvář, Tůma

Miloš Abt

Starší žáci s Ústím vysoko prohráli

Baník - Ústí 5:12

Ve středu 11.3.2015 odehráli starší žáci utkání proti Slovanu Ústí nad Labem. Další bezbodové utkání si připisují starší žáci do tabulky nadstavby. Utkání proti Slovanu skončilo vysokým skóre na straně hostů.

První třetina a jak už je skoro tradice, první střela na naší branku a gól. Ústecký Janoušek se pěknou střelou pod víko Matějovy brány trefil a píšeme teprve čas 00:13 a už se mění skóre. 0:1. A netrvá dlouho a znovu vytahuje Matěj Bíma puk zpoza svých zad. Tentokráte skóruje hráč s číslem 13 na zádech David Gašpar, který nás potrápil také v Ústí. 0:2 Avšak Zdenda Troch také umí soupeře potrápit a i on překonává hostujícího gólmana a snižuje na 1:2. Asistenci při této brance si připisuje Ondra Dimitrov. A opět ústecký hráč s číslem 13 v čase 2:36 navyšuje na 1:3. V 6. minutě utkání letěl puk směr domácí brána, naštěstí se odrazil v rohu spojnice a vylétl z brány ven. Ale v čase 6:16 už jsme takové štěstí neměli a ústecký Tůma navyšuje na 1:4. Poté máme možnost využít výhodu jednoho hráče navíc, avšak přesilovka se nám vůbec nedaří a soupeř se dokáže osvobodit. A tak na světelné tabuli s koncem trestu hostujícího hráče stále svítí 1:4. Ale v čase 9:45 tomu tak již není. Časomíra mění stav, opět na straně soupeře. 1:5. A poslední branka 1. třetiny padla v čase 18:17 opět z hole Davida Gašpara. 1:6. Za tohoto stavu odcházíme do kabiny.

Druhou třetinu startujeme lépe než první a v čase 20:53 snižujeme na 2:6. Ondra Dimitrov po přihrávce Zdendy Trocha posílá puk mezi betony chytajícího Volkeho. Avšak soupeř rychle odpovídá. V čase 23:40 hráč č. 5 Tot po asistenci Davida Gašpara přidává 7. branku. 2:7. Poté byla hodnou chvíli vidět hra bez branky. V čase 30:47 měníme brankáře a do brány se staví Matyáš Pitoňák. První střelu na něj vyslanou Matyáš dokázal pokrýt. A tak v čase 32:39 opět Ondra Dimitrov po asistenci Venci Hnízdila a Dana Denka snižuje na 3:7. Ale soupeř má vždy odpověď. V čase 33:52 Vít Šindelář po asistenci Davida Gašpara překonává Matyáše v bráně. 3:8. Pak přišly dva slepené góly do domácí brány a už svítí desítka. 3:10. Do konce druhé třetiny jsme ještě upravili skóre na 4:10. Venca Hnízdil neomylně dorážel puk za Volkeho záda. Asistenci si připisují Jirka Ticháček a Dan Denk.

Třetí třetina byla na branky nejchudší. V čase 43:24 Adam Janoušek dává 11. branku. 4:11. A v čase 45:14 David Gašpar uzavírá svou dnešní exhibici. 4:12. Poslední slovo utkání si bere Zdenda Troch, který pěknou samostatnou akcí upravil na konečné skóre 5:12.

V utkání jsme nevyužili 3 přesilové hry, ale zároveň jsme ubránili 3 oslabení. Takže na tresty byla hra vyrovnaná. Jelikož není domácího hráče, kterého bychom v dnešním utkání pochválili, upozorníme na hostujícího Davida Gašpara, který si z toho dnešního utkání připisuje do statistik 8 kanadských bodů.

Poslední mistrovské utkání sezóny 2014/2015 odehrajeme v sobotu 14.3.2015 na ledě v Lounech. Doufejme, že si kluci ve středu užili poslední hořkost porážky a sezónu zakončí výhrou. Budeme jim držet palce.