Jan Trefný

Jaromír Carvan, Tomáš Anderle

Starší žáci poslední zápas prohráli

Louny - Baník 8:3

Tak jako utkání s Ústím skončilo prohrou starších žáků HC Baník Sokolov, skončilo také utkání hrané v sobotu 14.3.2015 v Lounech. Proti silnému týmu z Loun neměli baníkovci velkou šanci uspět. První vzájemné utkání jsme vyhráli, avšak bylo nám již dopředu avizováno „u nás nevyhrajete, máte tady dnes velmi oslabenou sestavu“ a to se nám opravdu potvrdilo.

Na rozdíl od předešlých zápasů jsme 1. třetinu začali úspěšně a první jsme byli my, kdo se radoval ze vstřelené branky. Matěj Opatrný v čase 1:36 dává pěknou branku a dává svému týmu vedení v tomto utkání. Asistenci u této branky si připisuje Jakub Botoš. Avšak Louny nám radost v čase 2:10 vzaly. 1:1. Utkání se hraje ve velkém tempu a na ledě jsou vidětopravdu tvrdé souboje u mantinelu. Ve 3. minutě má velkou šanci Matěj Opatrný, nastřeluje břevno, ale k naší smůle se puk vrací zpět do hry. Poté odchází Míla Janda na trestnou lavici a soupeř svou početní výhodu využívá. Na soupeřovu dorážku již Matyáš Pitoňák v bráně nestačil. Čas 3:27, 2:1. V čase 4:27 odchází na trestnou lavici Zdeněk Troch za hrubost, i naši hráči přitvrdili svou hru, avšak Zdenda Troch přitvrdil víc než se rozhodčím zdálo přípustné a po faulu na lounského hráče, který zůstává ležet na ledě si vykoledoval trest 2+2 minuty. Zároveň se Zdendou odchází také lounský hráč, který jel Zdendu Trocha trestat za svého spoluhráče a tak se síly na ledě srovnají. Hra ve 4 na obou stranách nepřinesla nic, co by měnilo současný stav. V čase 14:10 připravili pěknou akci Zdeněk Troch a Pepa Blecha, který poslal puk ještě na nejlépe situovaného Ondru Dimitrova, ten však tuto akci do úspěšného konce nedovedl. A tak stále prohráváme 2:1. Brankář domácích v 1. třetině moc práce v bráně neměl a tak je škoda každé zahozené šance. Nevyužili jsme dvě přesilové hry v této třetině a tak ji končíme za stavu 2:1.

Druhou třetinu jsme nezačali zrovna šťastně a Louny navýšily své vedení o dvě branky. V čase 20:38 jsme si nepohlídali hráče stojícího v mezikruží, který střelou nahoru pod víko skóruje. 3:1. A další branka padla opět do naší brány. V čase 23:42 prohráváme 4:1. V čase 26:14 hrajeme opět oslabení, které tentokrát úspěšně ubráníme. V polovině utkání střídáme brankáře a Matyáše střídá Honza Charvát. Hned ve svých prvních minutách v bráně si Honza zachytal. Nejdůležitějším zákrokem bylo trestné střílení lounských, které rozhodčí nařídili po hákování hostujícího hráče. Trestné střílení, ale soupeř neproměňuje a tak stále prohráváme 4:1. Ale jen do času 36:31, kdy Zdenda Troch, který dnes opravdu nebyl soupeřem šetřen a inkasoval plno tvrdých úderů, stál dobře postavený před brankou soupeře a pod ležícím brankářem propasoval touš až za jeho záda. Asistenci u této branky si připisuje Míla Janda. 4:2, pořád ještě jsme ve hře. Avšak v čase 38:24 soupeř ve svém vlastním oslabení přidává branku do šatny a pojišťuje si vedení o 3 branky. 5:2. A toto skóre se píše i na konci 2. třetiny.

Ve třetí třetině se divokost hry již zklidnila a začal se víc hrát hokej, o čemž svědčí i počet střel na domácí branku (za dvě třetiny jsme vystřelili 5x, ve 3. třetině 9x), avšak jen jedna jediná dokázala projít až za záda lounského brankáře. V čase 46:50 dostává Honza Charvát trochu nešťastný gól mezi betony a v čase 51:19 je zase krátký na střelu mířenou nahoru. 7:2. Teď už je jasné, že tuhle ztrátu již nedoženeme a tak si vysloužíme jeden trénink na suchu nad rámec přípravy. Na sedmou branku soupeře umíme také odpovědět, když v čase 51:34 skóruje Ondra Dimitrov po přihrávce Jirky Ticháčka. 7:3. Ale ani toto skóre se nepíše na konci utkání. Hrajeme ještě v oslabení, ale v tom jsme úspěšní, tady si na nás soupeř nepřišel. Přišel si na nás ještě jednou a to v čase 57:52, kdy Honza Charvát inkasoval poslední branku tohoto utkání a zároveň soutěžního období. Poslední soutěžní utkání sezóny 2014/2015 jsme tedy prohráli 8:3.

A máme zase jednu sezónu za sebou. Myslím, že sezóna byla povedená, už jen protože jsme se dostali společně s mladšími žáky po základní části mezi 4 nejlepší týmy naší skupiny a postoupili tak do té lepší části nadstavby. Teď už nás čeká závěr sezóny, na který si realizační tým starších žáků připravil pár turnajů a určitě proběhnou i nějaké akce, abychom se rozloučili se sezónou. Já děkuji všem zúčastněným za úspěšnou sezónu a držím palce do sezóny nové.