9.11. 2018 | Mládež | Redakce
Rozhovor s Matějem Bímou a Jankem Pascalem Abelem

Ačkoli oběma hráčům je teprve stále ještě 15 let a patří do kádru juniorky, zahráli si v probíhající sezóně i KLM (4. nejvyšší seniorská soutěž) za sokolovské béčko.

V kolika letech a kdy jste začali s hokejem?

MB: V pěti letech a k hokeji mě přivedli rodiče.

JPA: Ve 4 letech mě k němu dovedl (nevlastní) táta.

Matěji, celou kariéru jsi vlastně jen v Sokolově, dopředu jsi věděl, že si určitě zachytáš za B tým. Jaké jsi měl pocity a očekávání před prvním utkání za seniorskou kategorii?

MB: Smíšené pocity, byl jsem trochu nervózní, ale hlavně jsem se těšil.

Jak bys hodnotil svůj první zápas za dospělé, byť v KLM, ale proti velmi kvalitním Klatovům?

MB: Mohlo to být trochu lepší, ale chytal jsem maximum. 40 minut to velmi dobré, poslední se hrála převážne u nás  a postupně nám docházely fyzické síly.

Je Ti stále ještě 15, bereš to jakou cennou zkušenost, přičemž určitě zasáhneš také do dalších zápasů za B tým v KLM?

MB:  Určitě.

Bereš to jako motivaci a šanci výhledově dostat se do "A" týmu a tak trošku vědět co seniorský hokej obnáší? Jak Tě kluci přijali mezi sebe?

MB:  Kluci mě vzali dobře zejména zásluhou Ivana Říhy. Určitě je to motivace a postupně se dostávat výš a výš.

Navíc juniorka má velmi dobrý vstup do sezóny, když postoupila do nadstavby, kde se hraje o postup, jak tam vidíš svou roli?

MB: Jsem v juniorce první rok, poctivě čekám na svou šanci, která může přijít kdykoliv a nesmí mě to zaskočit.

Janku, jsi sokolovský odchovanec nicméně poslední 4 - 5 let jsi strávil v Ostrově. Jak by jsi porovnal fungování obou týmů?

JPA: Do dorostu je to obdobné v obou klubech. V dalších kategoriích je pak v Sokolově větší kvalita, jak po trenérské stránce, tak co se týče intezity  a kvality tréninků.

Do juniorky jsi se z Ostrova vrátil sám, další hráči původem ze Sokolova tam zůstali. Považuješ svůj krok jako správný?

JPA: Ano, určitě to považuji jako správný, bylo to hlavně kvůli tomu, že to bylo časově náročné. Ale jsem rad ,že jsem se vrátil.

Stejně jako Matěj Bíma, Ti je stále 15 let nicméně i ty jsi již nastoupil za B tým? Co ti to dalo a vnímáš to jako motivaci do budoucna v tvé další kariéře?

JPA: Hlavně jsem se přestal bát hrát s dospělýma. A určitá motivace to je.

V čem vidíš zakopaného psa, že juniorka hraje velmi dobře a postoupila do skupiny o postup, zatímco B tým i přes řadu slušných zápasů moc (zatím)  nevítězí?

JPA: Řekl bych ze je to tím ze v B týmu je spoustu chlapů, který se nemůžou naplno věnovat hokeji, protože už pracují nebo jsou na vysoké škole a studují, ale i tak hrají skvěle.