14.3. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Pavel Kuběna: Počítají se jen výhry

Sokolovský Baník v přestřelce s Mosteckými Lvy zvítězil. Hokejisté Sokolova vstoupili do semifinále druhé ligy úspěšně.

Na svém ledě porazili Most 9:5. Diváci si tak přišli na své. „Bylo to bláznivé utkání. V první třetině jsme nastoupili, tak jsme si představovali. Dodržovali jsem přesně co jsme měli. Na začátku druhé třetiny jsme dali dva rychlé góly, přišel tam obrovský zlom a myslím si, že jsme přestali dodržovat věci, které fungují. A to si myslím, že zapříčinilo to, že zápas byl jaký byl,“ hodnotí utkání útočník Sokolova Pavel Kuběna.

S inkasovanými góly rozhodně panovat spokojenost nebude, ale důležitý pro Baník je fakt, že úvodní utkání semifinále mají sokolovští úspěšně za sebou. „Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli. Teď je to 1:0, zápas si trochu rozebereme a dál si myslím, že to nemá cenu víc řešit,“ říká střelec dvou gólů Baníku. Přestože Sokolov vedl v utkání již 5:0, Most se dokázal ještě dostat do hry. „Říkám to pořád. V Mostě jsou starší, zkušenější kluci, kteří mají něco odehráno a jakmile jim dáte trochu prostoru před bránou, tak oni to okamžitě trestají. Pro ně 5:0 nebo 6:0 není ztracený výsledek, protože oni jsou schopni během pěti minut nasázet třeba pět gólů,“ upozorňuje sokolovský útočník, který v Mostě také působil.

Proti bývalému týmu pak Pavel Kuběna navázal na zářijový duel, kdy zaznamenal hattrick. „Je to asi náhoda. Něco jsme se domluvili, že budeme hrát, naštěstí to tam padlo. Ale teď v play-off je úplně jedno, jestli gól dám já nebo jestli ho dá někdo jiný. Protože počítají se pouze výhry, nepočítají se góly ani nahrávky. Počítají se výhry a tu jednu dneska máme,“ říká sokolovský zkušený útočník.