26.5. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Devátá třída absolvovala soustředění na Bublavě

Deváťáci pod vedením trenérů Marka Brzobohatého a Iljy Bubenščikova mají za sebou třídenní soustředění na Bublavě v penzionu Bublava. Hráči mají za sebou i náročný výběh sjezdovky, který ale všichni zvládli.

Od pátku 19. května až do neděle 21. května absolvovali hráči deváté třídy třídenní soustředění na Bublavě. Zázemí, které klukům penzion Bublava připravil bylo bezproblémové, od stravy až po prostory na trénování. Kluci měli komfort k odpočinku a zbývalo pouze vydat ze sebe maximum v tréninkovém procesu. Ten začal ještě v pátek po ubytování jedním odpoledním tréninkem.

V sobotu a v neděli už se jelo dvoufázově. I po dvou trénincích denně zbylyp ještě síly i na hry v průběhu či na konci dne. V tomto programu nechyběl ani tradiční výběh sjezdovky, který je součástí každého horského soustředění. ,,Součástí každého soustředění na horách jsou výběhy sjezdovek, které umocňují rozvíjet morální vlastnosti jedince, a poté posouvat své hranice možností,” řekl hlavní trenér deváťáků Marek Brzobohatý. Ale nikomu se nedalo upřít nasazení. Všichni zúčastnění vše zvládli a odmakali na sto procent, čímž si od trenérů vysloužili na konci soustředění pochvalu.