9.6. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Ročník U8 si zpestřil přípravu na turnaji

Ano, i v červnu se konají hokejové turnaje. Jednoho takového se zúčastnil ročník 2016 v Chomutově a zpestřil si tím tak svou letní přípravu hned šesti kvalitními zápasy.

V rámci zpestření letní přípravy vyjela v neděli část ročníku 2016 na Letní ligu do Chomutova, kde je čekala porce šesti zápasů proti nabité konkurenci. Nejdříve mladí Baníkovci prohráli se Slovanem Louny, ale náladu si spravili těsným vítězstvím ve vypjatém zápase proti karlovarské Energii. To samé platilo i o zápase s bílinskými Draky, ze kterého si Baník také odnesl výhru o jeden gól. Jeden takový vyrovnaný zápas však zvládl lépe soupeř Baníku a byl jím jeden z domácích chomutovských týmů. Druhému týmu chomutovských Pirátů to ale Baník vrátil a bral další body do tabulky. Zápas s Pilsen Wolves se sice nepovedl ale i tak se naše naděje umístili na pěkném čtvrtém místě ze sedmi účastníků turnaje.

Trenér Pavel Hubáček hodnotil turnaj pozitivně: ,,Cílem bylo užít si po dlouhé době led, ověřit si, že jsme nezapomněli bruslit a také možnost poměřit se s jinými kvalitními kluby, což se jednoznačně povedlo. Celý tým si vysloužil pochvalu za snahu a budiž takové turnaje motorem k dalšímu zlepšování se."

Sestava: Schmiedová - Dibala, Suchopár, Shtefanyuk, Klodner, Soukup T., Kereta, Bakura, Teplý