18.7. 2023 | Klub | Tomáš Bouda
Tisková zpráva: Sokolovská uhelná vstupuje do klubu

Sokolovská uhelná vstupuje do HC Baník Sokolov, chce pomoci s rozvojem hokeje a práce s mládeží.

Společnost Sokolovská uhelná získala obchodní podíl ve výši 45 procent v hokejovém klubu HC Baník Sokolov. Společníkem se stejnou majetkovou účastí je nově i Sokolovská hokejová, s.r.o., která sdružuje hokejové patrioty a podnikatele Sokolovska. Zbylých 10 procent drží zapsaný spolek HC Baník Sokolov. Cílem tohoto společného postupu je nadále udržení tradičně dobrého jména a kvality sokolovského hokeje, poskytování prostoru pro kvalitní sportovní vyžití a rozvoj dětí na Sokolovsku a podpora jejich vztahu ke sportu, stejně jako regionální spolupráce s Karlovými Vary.

„Velmi silně vnímáme odpovědnost naší skupiny za zlepšování životních podmínek na Sokolovsku. Záleží nám na tom, aby lidé, kteří tady žijí, měli dostatek příležitosti sportovat, navštěvovat kulturní a sportovní akce, věnovat se svému osobnímu růstu. Naším úkolem nyní bude zajištění kontroly nad financováním klubu, zapojení dalších subjektů, jež se Sokolovskou uhelnou a SUAS GROUP spolupracují na rozvojových projektech a mohly by přispět především k vytvoření zázemí pro malé hokejisty a mladé sportovní talenty,“ uvedl Pavel Tomek, předseda dozorčí rady společnosti Sokolovská uhelná a SUAS GROUP.

HC Baník Sokolov v současnosti hraje hokejovou Chance Ligu a posiluje nejen svůj A tým, ale také mládežnickou základnu. „Aktuálně jsme na plný úvazek zaměstnali čtyři trenéry, kteří od pondělí do pátku pracují s dětmi a mládeží, pracujeme na náboru nových talentů. Snažíme se dětem poskytnout kvalitní platformu pro trávení volného času, aby měli z hokeje skvělé zážitky, našli si kamarády na celý život, a když přitom navíc dosáhnou dobrých sportovních výsledků, bude to pro nás bonus navíc. Vstup silného partnera, kterým je Sokolovská uhelná a SUAS GROUP navíc dává jasný signál veřejnosti, že HC Baník Sokolov hodlá bojovat o co nejlepší hokejovou budoucnost,“ uvedl David Soukup, generální manažer klubu.

HC Baník Sokolov byl založen v roce 1945 pod názvem SK FHD (Sportovní klub Falknovské hnědouhelné doly) Dolní Rychnov. Svůj současný název nese od roku 2002. Od sezóny 2019/20 působí v Chance Lize, druhé české nejvyšší profesionální soutěži ledního hokeje.

Kontakt: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí, Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. a SUAS Group, a.s., tel: +420 736 650 308, e-mail: pavlikova@suas.cz, www.suasgroup.cz