26.1. 2024 | B-tým | Tomáš Bouda
Béčko hraje doma po delší době v atraktivním čase v sobotu

Rezervní tým HC Baník Sokolov nastoupí v sobotu na domácím ledě proti Mariánským Lázním. Utkání začíná v 17:30.

Dosavadní umístění není moc příznivé. B-tým je v současné době na 6. pozici krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje. "Nedělal bych z toho žádnou vědu, chodíme trénovat jednou týdně skoro v noci, tak nečekám na ledě zázraky. Většina týmů, se kterými hrajeme, jsou A-mužstva, trénují 2x týdně, a dokonce mají i nějaké rozpočty na hráče."poznamenává k dosavadnímu průběhu kapitán Ivan Říha.

Základní část Krajské ligy Karlovarského a Plzeňského kraje míří do finiše, následovat bude play-off. „Do konce základní části zbývají už pouze 3 kola. Pro nás to znamená domácí zápasy s Mariánkami a s Nejdkem a mezitím si zajedeme do Třemošné. Play off už máme jisté a bude začínat až o víkendu 23. - 25. února,“ říká k programu B-týmu hrající trenér Ivan Říha. Play-off se bude hrát systémem, kdy první vyzve osmého v pořadí, druhý tým sedmého atd. Baníkovci by letos rádi zlomili prokletí prvního kola a šli v play-off dále.

K přípravě na play-off by měly sloužit poslední zápasy základní části. Hráči pak zvou do hlediště své fanoušky. „Rád bych pozval co nejvíce diváků a fanoušků, ale také naši hokejovou mládež - můžete omrknout, jak hrají Vaši trenéři. Mariánky nejsou vůbec slabý soupeř, skvěle bruslí a mají dobrou taktiku naordinovanou od Petra Neče staršího, sokolovským hokejistům dobře známého trenéra. Bude to boj a pokud zvládneme být disciplinovaní, máme šanci na úspěch, tak přijďte a zafanděte nám,“ obrací se na fanoušky šéf sokolovského béčka.

Utkání s Mariánskými Lázněmi začne v sobotu 27. 1. v 17:30. Po dobu zápasu je otevřen bufet.