11.3. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
Dorost v posledním hracím týdnu získal bod a zachránil se

Svaz rozhodl o rozšíření Ligy dorostu pro příští sezonu, a tak se dorost zachránil i bez sehrání baráže. V Karlových Varech dorostenci vysoce padli a doma s Pískem uhráli bod.

HC Energie Karlovy Vary B 8:0 HC Baník Sokolov
Sestava: Novák, (Čurlin) - Naď, Iuzeev, Bečka, Hranáč, Hudský, Smatana - Sztolarik, Vykoupil, Skála, Dulovec, Kukla, Hirth, Kratejl, Mičík, Roštejnský
Góly a asistence:
  • 05:54 Krček (Šedivec, Nešvera)
  • 15:53 Malý (Dobřemysl, Zolnaj)
  • 24:43 Nešvera (Benda)
  • 30:48 Schrottenbaum (Zolnaj) - 5/4
  • 33:50 Bednář
  • 45:55 Dobřemysl (Zolnaj)
  • 56:41 Kožík - TS
  • 56:58 Malý - 4/5
Statistiky: Rozhodčí: David Jaroš - Jakub Šimek, Lukáš Koblížek
                 Tresty: 4:6
                 Vyloučení -2 min.: 4:5
                 Počet diváků: 131

HC Baník Sokolov 3:4pp IHC Králové Písek
Sestava: Novák, (Čurlin) - Naď, Fišer, Bečka, Hranáč, Hudský, Smatana - Sztolarik, Vykoupil, Skála, Dulovec, Beran, Kratejl, Mičík, Roštejnský
Góly a asistence:
  • 03:29 Naď (Roštejnský)
  • 15:01 Přibyl (Kozel, Podrabský) - 4/5
  • 16:01 Hranáč (Roštejnský) - 5/4
  • 23:38 Benák (Denk) - 5/4
  • 32:53 Dulovec (Mičík) - 5/4
  • 58:58 Müller (Podrabský, Denk)
  • 62:44 Benák (Hejda, Přibyl) - 3/3
Statistiky: Rozhodčí: Josef Helecz . Matyáš Pastier, Jakub Knap
                 Tresty: 6:5
                 Vyloučení -2 min.: 6:5
                 Počet diváků: 24

Ohlas trenéra Petra Teče k zápasům: ,,Poslední letošní zápasy pro nás byly zcela symbolické a připomínaly průběh celé sezóny. V pátek jsme se v Karlových Varech prezentovali naprosto hrůzostrašným výkonem, nehodným účasti v dorostenecké lize a po zásluze jsme z Varů odjížděli jako zpráskaní psi.

Dva dny nato jsme v posledním soutěžním utkání přivítali Písek a od začátku jsme byli lepším týmem. Soupeř dokázal těžit jen z našich chyb. I to je ale pro nás letos typické. Ještě minutu před koncem jsme vedli o jeden gól, ovšem hosté nakonec srovnali a zápas otočili v prodloužení.

Důležité je, že první liga dorostu v Sokolově zůstává i příští rok, a to na základě svazového rozhodnutí o rozšíření soutěží. Pro mě osobně je ale toto rozhodnutí trochu hořkosladké, neboť bych byl radši, kdybychom si účast v lize vybojovali sportovní cestou. Doufám ale, že tato facka současné hráče, kteří budou v dorostencké kategorii nastupovat i příští rok, včas probere."