17.3. 2024 | B-tým | Tomáš Bouda
B-tým prokletí prvních kol play-off neprolomil

B-týmu již také sezóna skončila. Po play off zápasech s Třemošnou se nepodařilo postoupit do druhého kola play off.

V prvním zápase na půdě Baníku Třemošná dominovala 8:2 a nedala našim klukům vůbec šanci. Na druhý zápas na půdě Třemošné se borci z Baníku připravili o moc lépe a taktika byla jasná - všechno na bránu. Ještě v půlce zápasu vedlo béčko 3:2, jenže síly pomalu ale jistě docházely a porazit loňského mistra celé soutěže bylo nad síly hráčů B-týmu. Nakonec zápas skončil 5:3 pro Třemošnou a béčku tak skončila sezóna.

„Jsme amatéři, máme práce, rodiny a děti, trénujeme jednou týdně skoro v noci, prostě si to užíváme, ale prohrávat nechceme, Mrzí mě, že jsme zase letos nesplnili náš cíl, a to je postup do 2. kola play off, ale popereme se o to zase příští rok. Konkurence je v naší soutěži každým rokem větší a větší,“ hodnotí vyřazení ze soutěže Ivan Říha, kapitán a hrající trenér B-týmu.

Sokolovské béčko se v základní části umístilo na šestém místě, což byl proti minulým sezonám propad. „Chtěl bych klukům ale poděkovat za celou sezonu, žádnou úplně ostudu jsme v sezóně neudělali a na zápasy jsem se téměř vždy scházeli na tři pětky. Extra poděkování patří klukům, co i po domácí prohře jeli do Třemošné a tam to odmakali na plný pecky a bojovali. A i když to nevyšlo, tak ten zápas hodnotím kladně."

B-tým Baníku těžil v sezoně především z produktivity zkušených hráčů Račanského (16+28), Zbránka (12+17) a Říhy (8+11). Mezi toto trio se vklínil pouze mladík Josef Blecha (13+7). V sezoně se ale tým poměrně omladil a šanci dostávalo i několik juniorů. Otázkou však zůstává, jak bude vypadat kádr pro další sezonu. „No, to bude ještě zajímavý. Od některých klůků mám info, že nejspíš nebudou, protože chtějí jít na vysokou do Prahy nebo, že už je to nebaví a nechtějí pokračovat. Ale taky už vím o dvou posilách, kteří s námi začali trénovat. Uvidíme, určitě to teď budeme se staršími řešit a hledat nějaké posily. Samozřejmě chceme kluky, kteří mají se Sokolovem něco společného. Pokud to bude číst nějaký hokejista z regionu a chtěl by si zkusit KLM, tak ať se mi ozve,“ vzkazuje Ivan Říha.