27.3. 2024 | A-tým | Tomáš Bouda
Smlouvy prodloužili i dva klíčoví obránci

Martin Rohan a František Klejna budou pokračovat v HC Baník Sokolov. Oba obránci podepsali novou smlouvu na další dva roky.

„Stejně jako u útočníků (Tomeček, Vracovský) jsme měli prioritní hráče v obraně, a to byli Martin Rohan a František Klejna, o které jsme stáli, aby byli nadále součástí a základním článkem naší organizace,“ říká úvodem ke dvěma velmi důležitým podpisům Tomáš Mariška, hlavní trenér a sportovní manažer HC Baník Sokolov.

A podařilo se. Oba obránci, kteří jsou původem ze západočeského regionu, podepsali nové smlouvy. A shodně na dva roky. Baník si tak pojistil služby svých spolehlivých a obětavých beků, kteří například v sezoně 2023/24 patřili do první desítky hráčů ligy s největším počtem blokovaných střel.

Sokolovský odchovanec Martin Rohan se do svého mateřského klubu natrvalo vrátil před uplynulou sezonou, předtím působil v Sokolově i formou střídavých startů. Dle očekávání se Martin zařadil mezi opory týmu a v sezoně stihnul ještě naskočit i do devíti zápasů v extralize, kde má již celkem odehráno více než 400 utkání. V sezoně 2023/24 odehrál Martin Rohan v Baníku 46 zápasů s bilancí 1+10.

„Martin prokázal v této době, že je nadstandardním obránce pro 1.ligu, a když bylo potřeba, tak i velmi platným hráčem extraligy. Navíc je to hráč z regionu, kterého dlouhodobě znám, a proto jsem rád, že jsme se dokázali domluvit rovnou na 2 další roky a můžeme s ním počítat i koncepčně do dalšího období,“ okomentoval prodloužení smlouvy trenér Tomáš Mariška.

Třiatřicetiletý obránce se tak i v následující sezoně sejde na ledě s bratrem Tomášem, který byl jediným hráčem, který měl platný kontrakt v Baníku pro sezonu 2024/25. „Jsem rád, že jsme se s Baníkem domluvili na další spolupráci. Po nepříliš vydařené sezoně máme co napravovat. Je to pro mě výsada, že mohu hrát doma, ve svém mateřském klubu,“ vyjádřil spokojenost s prodloužením smlouvy nejzkušenější obránce Baníku, který má důležitou roli i v kolektivu mužstva. „Martin je velkým profesionálem a svým přístupem a tréninkovou prací je i velkým vzorem pro mladší hráče,“ doplnil svůj komentář trenér Tomáš Mariška.

Jako domácí hráč je již brán také odchovanec tachovského hokeje František Klejna, který svá mládežnická léta strávil v Karlových Varech, kde se propracoval i do národních týmů U16 až U20.

František Klejna patřil v minulém ročníku mezi nejlepší obránce a v závěru sezony pro zranění velmi chyběl. „Jde o velmi pracovitého a obětavého hráče, který udělá maximum pro týmový úspěch,“ popisuje sokolovského srdcaře trenér Tomáš Mariška. A skutečně. Klejna se v posledních zápasech na led vrátil a byť hrál s velkým sebezapřením, nechtěl nechat tým na holičkách. Prokázal tak znovu svůj status velkého bojovníka. A Baník se na tuto vlastnost bude moct spolehnout i v následujících dvou sezonách.

„V první řadě jsem strašně rád, že jsme se domluvili a budu moct další dvě sezony pokračovat v Sokolově. Hlavním důvodem byla má role v týmu, kterou jsem si za 4 minulé sezony vytvořil a doufám, že ji v dalších sezonách potvrdím. Navíc tady v klubu trénuje manželka, a tak nebylo o čem přemýšlet,“ uvedl po podpisu smlouvy František Klejna, který v sezoně 2023/24 nastoupil do 41 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly a na dalších devět nahrál.

Velmi platným však byl František Klejna i do defenzivy. „Franta letos odehrál velmi dobrou sezonu, myslím si, že asi nejlepší za jeho působení v Baníku. Až do doby, kdy se mu stalo vážnější zranění, patřil mezi stěžejní obránce. Věříme, že jeho výkonnost půjde stále nahoru a pomůže nám v dalších dvou sezonách ještě více než letos,“ dodal Tomáš Mariška.

V následujících dnech sokolovskou soupisku pro nový ročník Chance ligy rozšíří i další jména…