28.3. 2024 | Mládež | Šimon Mlejnek
Mladší žáci obsadili na domácím turnaji třetí místo

Na multisportovním Falko Cupu, kde se kromě hokeje poměřili týmy i ve fotbale a basketbalu, získali mladší žáci bronz. Turnaj ovládl Mělník a stříbro si odvezli Litoměřice.

Na Falko Cupu pro mladší žáky se týmy proti sobě utkali každý s každým nejen v hokeji, ale také fotbalu a basketbalu. Body ze všech disciplín se započítávali do jedné tabulky, ze které následně vzešel vítěz, jímž se stal Junior Mělník. Ten na ledě prohrál pouze jednou a to s Baníkem. Společně s Litoměřicemi také ovládl basketbalovou tabulku.

Baník započal svou cestu dvoudenním turnajem soubojem s Karlovými Vary. Nejdříve na ledě v jedné polovině dokázali Baníkovci udělit největší porážku na turnaji, když zvítězili 9:0. Vítězně si proti Energii domácí vedli i na basketbalu, ovšem na fotbale Baník o jednu branku prohrál. Ještě v sobotu se Baník utkal ve všech sportech s Litvínovem a plzeňskou Škodovkou. S oběma týmy si rozdělili naši hráči body na ledě, ale v míčových hrách byli dominantní sokolovští.

V neděli už se rýsovalo medailové obsazení. Na ledě pokračoval Baník v nastaveném trendu. Se soupeři si rozděloval body rovnoměrně. To v neděli s Litoměřicemi a Mělníkem platilo i na fotbale. Na basketbalu se podařilo Baníku jako jedinému porazit Litoměřice, ale na Mělník to v košíkové nestačilo. Mladší žáci tedy získali na dvoudenním multisportovním Falko Cupu bronzové medaile. Pozitivní ohlas k turnaji přidala i trenérka mladších žáků Zuzana Radostová: ,,Turnaje se účastnilo celkem šest týmu z toho tři týmy pocházely z extraligových akademií. Pro hráče to byl velmi náročný turnaj vyplněný do poslední chvíle. Soupeřilo se nejen v hokeji, ale i v basketbalu, fotbale a stickhandlingové disciplíně, kde se zapojili i trenéři. Jediné, co nás trochu potrápilo bylo počasí, celý víkend provázel občasný déšť a nízká teplota, ale všichni se s nepříznivými podmínkami popasovali dobře, někteří rozšířili svou komfortní zónu. V turnaji byla většina zápasů na ledě velmi vyrovnaná. K vidění bylo hned několik situací, kdy trenéři zkoušeli power-play a také několik gest fair play. Ráda bych zmínila právě trenéra HC Junior Mělník, kdy za stavu 2:1 pro náš domácí tým, přiznal, že hráli v šesti, i přes to, že si toho rozhodčí nevšimli. Závěrem bych zhodnotila turnaj jako úspěšný, ráda bych poděkovala za pomoc rodičům našich hráčů, kteří tento turnaj pozvedli ještě o něco výše a nakonec jsme se se všemi týmy rozloučili s pozitivním ohlasem.”

Konečné pořadí:

1. HC Junior Mělník 45 b.
  2. HC Stadion Litoměřice 43 b.
  3. HC Baník Sokolov 36 b.
  4. HC Škoda Plzeň 30 b.
  5. HC Verva Litvínov 12b.
  6. HC Energie Karlovy Vary 9 b.