Baník se na Moravu vydal za stavu 1:2 pro soupeře, ale rozhodně zbraně neskládal. „Do Moravských Budějovic jsme odjížděli s jediným cílem a to vrátit sérii zpět do Sokolova. Podřídili jsme tomu naprosto vše. Bohužel se to ale nepodařilo,“ začíná hodnocení trenér Michal Jäger.

„První třetina byla vyrovnaná, domácí možná měli o pár střel více, ale z obou stran byl výkon poznamenán nervozitou. V první polovině druhé třetiny jsme byli pod tlakem soupeře, kdy nás podržel Ondra Kuchař. Poté jsme ale začali přebírat otěže zápasu my, byli jsme rázem aktivnější, více na puku, měli jsme šance a naše převaha vyústila ve vedoucí gól, který vstřelil Filip Šmejc,“ pokračuje lodivod Baníku.

Na začátku třetí třetiny Baník přidal druhý gól a toto vedení držel ještě deset minut před koncem. Bohužel dva slepené góly v rozpětí půlminuty rozhodly o tom, že zápas šel do prodloužení. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že i nadále budeme aktivní. Brzy jsme si vynutili faul a v přesilové hře přidali druhý gól. V tu chvíli jsme byli na koni. Poté jsme měli smůlu, že jsme neproměnili situaci dva na jednoho, následně přišla drobná chyba v obranném pásmu, šli jsme do oslabení, a přestože jsme přesilovku soupeře ubránili, domácí se vzápětí prosadili gólem, který byl takovým „pašerákem“. To soupeře nakoplo a Bulín po individuální akci, kdy prakticky sám šel do dvou obránců, vyrovnal,“ popisuje průběh třetí třetiny sokolovský trenér.

Podruhé za sebou se tak zápas prodlužoval a znovu byl úspěšnější soupeř. „Do prodloužení jsme šli s tím, že pro vítězství uděláme všechno. Byli jsme aktivnější, David Hruška tam měl šanci, ale poté bohužel přišla fatální chyba, špatné střídání a šli jsme do oslabení 4 na 3. V něm zkušení hráči jako Rytnauer nebo Pucher si ví rady, soupeř to sehrál velmi dobře, padlo to tam a osudu série bylo rozhodnuto,“ pokračuje Michal Jäger

Baník prohrál 1:3 na zápasy, ale přesto si vysloužil uznání a to i z tábora soupeře. „S kolegou, trenérem Moravských Budějovic, jsme se shodli, že celá série měla výbornou úroveň, na druhou ligu nadstandardní a oba týmy velmi podaly kvalitní výkony. Všechny zápasy byly prakticky o jediném gólu,“ potvrzuje trenér Baníku.

V celé sérii rozhodovaly maličkosti, soupeř se radoval vždy po vítězství o gól „S odstupem času, teď po sérii, musím uznat, že soupeř byl v útočné fázi silovější, důraznější. Naši hráči se proti narostlým, vysokým hráčům hůře prosazovali a fyzická převaha nakonec sérii zlomila na stranu Moravských Budějovic. Rozhodně se ale nemáme za co stydět. Sportovní štěstíčko nás tentokrát opustilo,“ hodnotí celou sérii kouč Sokolova.

„Prohráli jsme, ale se vztyčenou hlavou, protože jsme nevypustili vůbec nic,“ uzavírá rozhovor Michal Jäger.