hurta, Horník, Holík, Hoffman, Halamka, Dinga, Čížek, Čermák, Baranec

Petr Neč

Jaromír Carvan

Starší žáci otočili zápas s Chebem

Ve sváteční pondělí měly žákovské kategorie naplánovaný výjezd do nedalekého Chebu. Jak bylo vidět již v utkání mladších žáků, chebští nenechali nic náhodě a plnohodnotně se na nás připravili.

Začátek utkání si starší žáci nechali utéct. Přestože zásluhou Jirky Ticháčka šli již v čase 5:47 do vedení, kdy se Jirka prosazuje ve vlastním oslabení. Potom však přišel výpadek a hosté si asi mysleli, že teď už to půjde samo. Toho využili domácí a do konce třetiny nasázeli Matějovi Bímovi do brány 4 góly. Konec 1. třetiny byl tedy za hrozivého skóre 4:1.

V kabině proběhla, jak už se v Chebu skoro stává zvykem, bouřlivá domluva a šlo se na led.

Od druhé třetiny bylo na ledě jen jedno mužstvo hrající hokej, to druhé zřejmě hrálo rugby. Cílené nedovolené zákroky za hranicí měly naše hráče odradit a občas to vypadalo že i zlikvidovat. Na ledě to jiskřilo a naši střídačku nestíhal místní lékař ošetřovat. Rozhodčí si trochu nevěděli rady s povolenou uzdou, kterou nechali na začátku. Avšak zatímco domácí se soustředili spíše jak sestřelit naše hráče, naši hráli svou hru a šli si za vítězstvím. Ve druhé třetině se nám podařilo dát druhou branku, která padla z hole Matěje Opatrného - 4:2.

Třetí třetinu jsme ovládli, emoce stále rostly. Hosté přidávali branky a domácí se sesypávali. Ve třetí třetině už ani naše střídačka nevydržela věčné ataky hráčů a došlo na vyříkávání si situace mezi střídačkami. Poté se posledních 10 minut již hra zklidnila, když domácí trenér své svěřence zklidnil. A začal se hrát hokej. Lepším mužstvem na ledě byli baníkovci. Ve 3. třetině se povedlo to, co asi málokdo čekal. Baník dokázal brankami Jirky Ticháčka vyrovnat a dokonce po samostatné akci Matěje Opatrného šel do vedení - 4:5. Avšak soupeř stihl odpovědět a v čase 49:21 vyrovnal - 5:5. Hosté však byli nabuzeni po vítězství a chtěli ukázat domácím, že i přes jejich hru jsou tady právě oni, kdo umí hrát hokej. A tak opět Jirka Ticháček, svým dnes 4. gólem, posílá Baník do vedení. Jako pojistku vítězství ještě přidává Pepa Blecha další branku - 5:7. A tak utkání plné nedovolených zákroků končí radostí hostů.

Příští utkání hrají starší žáci v sobotu 3.10. 2015 na domácím ledě proti týmu z Tachova / Mariánských Lázní, začátek utkání je již v 10:00.