Harajda, Šíma, Adámek, Veselý, Čech, Šugár

Jan Trefný, Lukáš Ekrt

Jaromír Carvan, Tomáš Anderle

Starší žáci pokračují ve sbírání bodů

Po čtvrteční remíze se silným Litvínovem si starší žáci připisují další body do tabulky z utkání proti Lounům

V sobotu brzy ráno se sešli hráči starších žáků a mladších žáků na zimním stadioně v Sokolově, aby společně nasedli do autobusu, který nabral směr Louny. V Lounech nás čekali stejně staří soupeři. Utkání se zpočátku vyvíjelo lépe pro hosty, avšak Baníkovci se nechali uspat na vavřínech a na konci jsme bojovali o body.

První vhazování vyhrává soupeř a stěhuje se před naší branku, avšak ne na dlouho. Hosté přechází do útočného pásma a Robert Šlechta se sám řítí na branku soupeře. Je faulován domácím hráčem a sudí nařizují trestné střílení. Robík nájezd neprovedl špatně, avšak na domácího Vidíma nevyzrál a tak je stále stav bezbrankový. Avšak Baník brzy vsítil. Jirka Ticháček si půjčil puk a ten skončil až za zády lounského gólmana. 0:1. A hned minutu poté Ondra Dimitrov přihrává mezi kruhy postavenému Robertovi Šlechtovi, který nekompromisně zavěsil. 0:2. A v čase 15:15 Jirka Ticháček opět v samostatné akci využívá přesilovou hru. 0:3. A za tohoto stavu končí také první třetina.

Druhá třetina začala brankou Baníku. V čase 26:20 Franta Řihánek přidává čtvrtou branku Baníku. 0:4. Avšak jestli to doposud vypadalo jako jednoznačné utkání, nebylo tomu vůbec tak. V naší bráně se měl co činit Honza Charvát, který pochytal mnohem více střel než domácí Vídím. Trenéři na střídačce neustále upozorňovali na tlak soupeře. Avšak hráči nerespektovali upozornění trenérů a nechali se unést hrou soupeře, kterému se tak podařilo dostat puk za Honzova záda v čase 26:50 - 1:4. A hned o dvě minuty později soupeř přidává další branku a dostává se tak do hry. 2:4. Ve druhé třetině jsme ubránili 3 oslabení a nevyužili jednu přesilovou hru. Prostřední dějství tedy končí za stavu 2:4.

Třetí třetina byla ze strany hostů utrápená. Soupeř hned v úvodu skóroval a dotáhl se na rozdíl jedné branky. 3:4. A čeho jsme se obávali, stalo se skutečností. V čase 45:06 nám soupeř bere celé čtyřbrankové vedení a utkání je opět na začátku. 4:4. Naštěstí Franta Řihánek dokázal rychle odpovědět a strhnout vítězství opět na stranu Baníku. 4:5. Do konce třetí třetiny to byl boj o každý centimetr ledu, soupeř bojoval o bod a my měli co dělat, abychom si své dva ubránili. Na konci soupeř ještě zkouší power-play, ale s velkým štěstím a Honzou v bráně jsme ho ustáli a dovedli toto utkání do zdárného konce.

Utkání mělo být víceméně jednoznačné, čemuž napovídal výsledek ze začátku 2. třetiny, avšak Baník přizpůsobil svou hru soupeři a ten toho správně využil. A tak se v Lounech zrodilo vítězství, za které nebylo v kabině dvakrát chváleno. Příští utkání hrají starší žáci na ledě v Chebu 13.2.2016 jako předehrávku z 28.2.2016 od 9:30.