Voťoupal, Kracuk, Kisliuk "A", Procházka, Halada

Hurta, Honzík, Holík "A", Hoffman, Halamka, Dinga, Čížek, Čermák, Baranec "C"

Petr Neč st.

Starší žáci vydřeli body s Chebem

Utkání, které se odehrálo na sokolovském zimním stadionu v sobotu 23.1.2016 mezi týmy Sokolova a Chebu, bylo pro domácí tým opravdu odehrané na krev.

Hned od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu. Domácí hráči si vytvářeli slibné šance, avšak efektivita našich střel byla nulová. V 7. minutě měl na své holi gól Matěj Opatrný, avšak trefil jen tyč brány hostů. Na konci prvního dějství byl vyloučen hostující Filip Holík na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení a domácím se naskytla výhoda jednoho hráče hned na celých 5 minut. O dvacet vteřin později přisedl na trestnou hostů další hráč a Baník tedy hrál 2 minuty 5 na 3. Ale ani tato dlouhá přesilová hra se nepodařila sehrát, hosté se ubránili a chebský gólman si může na konci první třetiny oddechnout, že žádná z 18ti střel na něj vyslaných neskončila za jeho zády. I na druhé straně hrací plochy si brankář domácích drží čisté konto a tak první třetina končí tak, jak začala.

Druhá třetina již otevřela skóre utkání, v čase 26:53 vyslal Matěj Opatrný střelu na bránu a ač se zdálo, že s touto střelou si hostující gólman poradí, nebylo tomu tak. Puk propadl až za jeho záda a vytoužená první branka domácích je na světě. Asistenci u této branky si připisuje Jirka Ticháček. 1:0. Avšak chebští dokázali brzy odpovědět a v čase 28:38 přichází z brankoviště přihrávka na kapitána hostujícího týmu Markovi Barancovi, který z mezikruží trefuje pěknou šibenici, na kterou je Honza Charvát krátký. 1:1. Hosty vyrovnávací branka nakopla a v polovině utkání střílí Baranec další branku. 1:2. Před koncem této třetiny odehráli domácí krátkou přesilovou hru a nesehráli ji vůbec špatně. Od vyrovnání zastavilo střelu Jirky Ticháčka břevno. A tak jsme do kabiny odcházeli za stavu veselejšího pro hosty - 1:2.

Třetí třetinu jsme začínali pokračující přesilovkou z konce druhé třetiny. I přes slibnou šanci se skóre neměnilo. Další z přesilových her, která zůstává nevyužita... A tak stále prohráváme 1:2. Šancí už si ani jeden z týmů nevytvářel tolik jako v první třetině a čas na časomíře uháněl vpřed. Hosté opět faulují a my opět budeme hrát přesilovou hru. Nyní už ale trestáme, Matěj Opatrný vyrovnává. Asistence Pepa Blecha a Jirka Ticháček. 2:2. Utkání je plné tvrdých střetů a domácí zdravotnice nestíhá ošetřovat hráče. V 50. minutě měl před sebou prázdnou bránu Pepa Blecha, avšak nějakým záhadným způsobem se skóre neměnilo. Pepovi se nepodařilo puk zpracovat tak, aby mohl skórovat do prázdné. I soupeř zahrozil na druhé straně, avšak Honza byl v bráně pozorný. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. V čase 52:20 však zakládá pěknou akci aktivní Matěj Opatrný, který dovezl puk do útočného pásma, posunul na Jirku Ticháčka a Jirka neomylně střílí vítěznou branku. 3:2. Teď bylo hlavním úkolem toto hubené vedení udržet do samého konce. Soupeř to na konci zkoušel s 6ti hráči do pole, avšak Baníkovci si již vedení pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

Utkání bylo odehrané opravdu ve vysokém tempu a s mnohými tvrdými střety. Párkrát se objevily na střídačce slzy bolesti, ale nakonec to byly slzy vítězné. Pochvalu si zaslouží celý tým za předvedený výkon, avšak tříbodoví Matěj Opatrný a Jirka Ticháček si zaslouží pochvalu ještě extra. Příští utkání hrají starší žáci v pátek 29.1.2016 v Karlových Varech a v sobotu doma s Ústím nad Labem. Všichni jste srdečně zváni do ochozů našeho zimního stadionu.