Hrůša, Roidt, Egorchenkov, Chvapil, kukačka, Hrůšová, Krasanovský, Matoušková

Cik Zdeněk

Schildhabel Křešmír

Starší žáci dál bodují

Starší žáci pokračují ve vítězné vlně. Tentokráte vezou vítězství z ledu v Mariánských Lázních, kde se utkali se svými vrstevníky z týmu HC Tachov / M. Lázně.

Utkání začalo velmi rychlou brankou hostů, kdy se hned v prvním střídání podařilo Tondovi Paškovi dotlačit svým důrazem puk za brankovou čáru. Asistenci u této branky si připsal Jirka Ticháček. 0:1 Soupeř však dokázal na branku hostů brzy odpovědět. Matyáš Krasanovský dopravil odražený puk, který poskakoval před chytajícím Matějem Bímou, až za jeho záda. V čase 6:30 se tedy skóre na světelné tabuli mění na 1:1. Avšak poté si již vzali otěže baníkovci a tahali jimi až do konce zápasu. Další branku Baníku jsme viděli v době, kdy si svůj trest odpykával kapitán hostujícího týmu Pepa Blecha. V čase 7:31 Adam Stangar nastřelil puk na brankáře, který jen vyrazil před sebe, jmenovaný se stihl zorientovat a svou druhou střelu již nasměroval přímo do brány. 1:2. A další povedenou akci jsme mohli shlédnout v podání Matěj Opatrný a Tonda Pašek. Matěj Opatrný zachytil soupeřovu rozehrávku a ujížděl směr soupeřova brána. Spolu s ním na ose ujížděl také jeho spoluhráč na křídle Tonda Pašek, a tak jsme viděli akci dva na nikoho, jelikož soupeřovi obránci zůstali daleko za naší útočnou dvojicí. Matěj Opatrný dovezl puk až do útočného pásma, kde prokázal svou štědrost a puk přistrčil Tondovi Paškovi, který neměl problém skórovat. 1:3. Nebezpečných střel na bránu soupeře šlo ještě několik, avšak domácí gólman již další změnu skóre do konce první třetiny nedovolil.

Druhá třetina začíná vyloučením hostujícího Radaušera. Ale jak je vidět, dnes nám ani oslabení nějak zásadně nevadí. I přes nevýhodu jednoho hráče v poli se vydáváme do útoku a domácí hráči mají problém zavézt touš do našeho obranného pásma. V čase, kdy už se pomalu blížil konec trestu našeho hráče si Matěj Opatrný s Jirkou Ticháčkem pěkně vyměnili puk v rohu. Jirka Ticháček, když je u puku, je těžko mu ho sebrat a tak s ním prokličkoval až před samotného brankáře a přidal čtvrtou branku hostů. 1:4. Pět minut před koncem druhého dějství se domácí usídlili před Matějem Bímou a notnou dávku času motali hostům hlavy. Naštěstí z toho žádná branka nepadla. Do konce třetiny jsme ale branku ještě viděli a to opět z hole hostů. V čase 38:35 v samostatné akci proměňuje Matěj Opatrný. 1:5. Další dvě oslabení, která nám byla v době druhé třetiny nakázána jsme přežili bez újmy a tak jsme za stavu 1:5 mohli odejít do pomyslné kabiny.

Ve třetí třetině jsme viděli kanonádu hostů, do brány se začaly dostávat i ostatní útoky, než jen ten první. První branka padla opět velmi rychle, když Adama Stangar pomáhá Tondovi Paškovi završit svůj dnešní hattrick. 1:6. A hned další střídání odjíždí z ledu s ovacemi ze vstřelené branky. Robert Šlechta po asistenci Ondry Dimitrova přidává sedmou branku utkání. 1:7. A na scéně se objevují opět Adam Stangar a Matěj Opatrný. V čase 42:41 skóruje Matěj Opatrný a stav utkání se mění na 1:8. Na střídačce vládne pohoda a hráči si utkání opravdu užívají. Což bylo vidět i na akci, kterou jsme mohli shlédnout v podání Matěj Opatrný – Jirka Ticháček – Adam Stangar. Za takovou akci by dostali pochvalu i hráči A mužstva, co potom naši starší žáci. Krásně sehranou spolupráci útočníka s obránci zakončil Adam Stangar střelou z první přímo do tachovské brány. 1:9. Desátou a jedenáctou branku utkání vsítil benjamínek týmu Robík Šlechta, který si tak, docela nenápadně, také připsal na své konto tři body za hattrick. 1:11. Poslední slovo tohoto utkání si přece jenom berou domácí a brankou Adama Kovandy kosmeticky upravují skóre na 2:11.

Utkání bylo zvláštní v počtu vylučovaných - zatímco domácí dostali za utkání jeden trest a to za hru v šesti, hosté si za svou hru v klidu a v pohodě vysloužili 6 menších trestů a jeden větší za protesty. I přesto jsme utkání dovedli do vítězného konce a do tabulky si připsali důležité body.

Příští utkání hrajeme na ledě Klášterce nad Ohří v sobotu 5.12.2015, kdy po celé republice chodí Mikuláš, čert a anděl. A protože dobro vítězí, tak držte palce, ať Mikuláš přijde v barvách Baníku a čert v barvách Klášterce. Utkání začíná ve 12:30.