Svoboda, Houdek, Fořt, Prošek, Vogel

Rymon, Sapoušek "A", Skuhravý, Zapf, Krnáč, Fuksa, Michovský, Černý "A", Remeš, Marz "C"

T.Lengö

Starší žáci těsně podlehli Energii

Po úspěšném utkání mladších žáků nastoupili ke svému boji v sobotu 31.10.2015 žáci starší. Ti byli v utkání neméně aktivní, avšak radost z vítězství si na konci užíval soupeř.

Utkání nezačalo zrovna dobře pro domácí tým. Baníkovci vešli do zápasu s respektem k soupeři a to se také odrazilo na jejich hře. V čase 1:07 už Honza Charvát vytahoval puk ze své brány. 0:1. A netrvalo dlouho a soupeř opět zvedá ruce nad hlavu, v čase 2:55 již prohráváme o dvě branky. 0:2. Bylo na čase se vzpamatovat, začít hrát a nedávat soupeři tolik prostoru ve hře. Což se nám začalo i dařit, hráči se uklidnili se zjištěním, že se s nimi dá hrát. V čase 6:25 sudí trestají hostujícího Alexandra Remeše za napadení a posílají ho na 2 minuty na trestnou lavici. Hrajeme přesilovou hru, soupeř se osvobozuje, puk zachytává Honza Charvát, který pohotově rozehrává na Jirku Ticháčka, ten se proháčkoval až před hostujícího Bajgara a úspěšně svou akci zakončil. 1:2. Další branka v této třetině padne opět z hole domácího týmu a to v čase 14:30, kdy autorem branky byl Tonda Pašek, který dorážel střelu Pepína Blechy. 1. třetina tedy končí za vyrovnaného stavu 2:2.

Druhá třetina a v ní rychlý gól. Domácí jsou v útočném pásmu, avšak přichází o puk a hostující hráč se žene do brejku. Honza Charvát vyjížídí daleko z brány, avšak puk se mu nepodaří zachytit a pro Davida Černého bylo jednoduché zakončit do prázdné brány. 2:3. Ale domácí, jak se ve správném derby patří, vzápětí nachází odpověď a opět srovnávají krok s Energetiky. V čase 21:31 Matěj Opatrný po asistenci Robíka Šlechty přidává třetí branku domácích. 3:3. Do konce druhé třetiny se hrál pěkný bojovný hokej. Viděli jsme ještě dvě branky, bohužel obě do sítě domácí brány. V čase 23:22 a 37:54 opět David Černý překonává Honzu v bráně a tak po druhé třetině Energie vede nad Baníkem 3:5.

Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním se zápasem ještě něco udělat. První slovo si však bere opět soupeř a v čase 47:01 navyšuje své vedení již o tři branky. 3:6. Na ledě to vře a hráči se strkají před domácí bránou. Ale potom přišla poslední desetiminutovka a v ní domácí hráči našli poslední zbytky svých sil a ukázali soupeři svou sílu. V čase 52:33 dává kontaktní gól Matěj Opatrný. 4:6. O chvíli později ho doplňuje Ondra Dimitrov a již je jisté, že s debaklem se loučit nebudeme. A hostující tým si bere oddechový čas, na světelné tabuli svítí čas 53:44 a stav 5:6. A senzace přichází v době vyloučení karlovarského Michovského, kdy srovnávací branku domácích dává náš nejproduktivnější obránce Jirka Ticháček po asistenci Robíka Šlechty. Čas 57:08 - 6:6. Utkání se hraje za výborné atmosféry, o kterou se zasloužili fanoušci v ochozech. Trochu rozladění přichází v době, kdy se hosté dostávají do našeho obranného pásma, z domácí střídačky i z ochozů se ozývá protest nad ofsajdem, který nebyl odpískán a domácí hráči v tu chvíli přestávají hrát, čehož využívá hostující Robin Sapoušek a překonává Honzu Charváta a tak trochu nešťastně posílá hosty do vedení. Trenér domácího týmu se dožaduje vysvětlení, avšak s výsledkem zápasu již nic nezmůžeme. I když se hráči snaží, skóre se jim srovnat nedaří a tak toto derby vyhrává Energie. Avšak domácí tým se vůbec nemá za co stydět, výkon, který předvedl, byl chvályhodný, což se však nedá říct o výkonu našich mladých sudí.

Starší žáky teď čeká dlouhá zápasová pauza. Další utkání hrajeme až ve svátek 17.11.2015 na ledě ostrovských Čertů.