K poslednímu utkání základní časti zajíždělo Áčko Baníku do Klatov neobvykle v úterý 21.2.2017 a ještě k tomu ve značně oslabené sestavě. Bez náhradního brankáře a bez juniorů.

První třetina nezačala vůbec dobře pro hostující Baník. Již ve druhé minutě najel domácí hráč do brankáře Petra Hrušky a ten se jen těžko zvedal z ledu. Kolotoč se roztočil již v osmé minutě, kdy obrana propadla a Klatovy vstřelily první branku 1/0. Baníkovci, ale hlavu nesvěsili. Studená sprcha je však čekala a to v podobě dalších gólů za zády Petra Hrušky. Do kabin se šlo po první třetině za nelichotivého stavu 5/0

Do druhé třetiny naskočil jiný Baník, útočnější. Přesto to byly opět Klatovy , kdo skóroval a už to bylo 6/0. Konečně se povedlo skórovat i Baníku, za který se trefil Martin Trapl po přihrávce Petra Račanského 6/1. Bohužel to jsme ještě nevěděli, že to je poslední gól, který v základní části Baník vstřelí. Do konce druhé třetiny padly ještě dvě branky do sítě žlutočerných a stav před třetí třetinou 8/1.

Třetí třetinu otevřeli opět klatovští hráči další vstřelenou brankou 9/1. Již tento stav vůbec nelichotil výborně chytajícímu brankáři Baníku. Ač byl zraněný, přesto vytahoval jeden lepší zákrok než druhý. Sám na to však nestačil a schytal další dva góly a utkání, které provázalo spousta chyb ze strany Baníku , skončilo nelichotivě 11/1.

Základní část tedy Baník nezakončil žádným překvapením a inkasoval opravdu další zdrcující porážku, ale do bojů o udržení se tyto zápasy nepočítají a každý z týmů nastupuje do boje s čistým kontem.

První zápas o udržení ve 2. lize sehraje HC Baník Sokolov 4.3. 2017 na ledě soupeře z Jindřichova Hradce od 18 hodin.