• 0:0, 0:2, 0:2
přípravné zápasy   30.8.2018 - 18.00
PPPVVV
Rozhodčí: Kostourek, tresty: 17:5
Vyloučení - 2 min.: 13:5, 5 min.: 1:0, 10 min. (OT): 2:0, do konce utkání (OK): 1:0

Baník porazil Kadaň i v odvetě

K dalšímu měření sil s prvoligovým celkem odjeli sokolovští hokejisté v rámci přípravy do Kadaně, kde se utkali s místním týmem Trhačů. Hosté kromě prvních pár minut byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli 0:4 po třetinách 0:0, 0:2 a 0:2..
Domácí vstoupili do utkání aktivněji a několikrát vyzkoušeli pozornost obrany v čele s Petrem Hruškou. V dalším průběhu 1.třetiny přebrali kontrolu nad hrou hosté, kteří si vytvořili i několik „tutovek“, zejména Čurdova, Kuběnova a Hruškova volaly po gólu, ale skóre 1.periody zůstalo bez branek.

Ve druhé dvacetiminutovce domácí více stříleli a výborný Petr Hruška tak předvedl několik výtečných zákroků, ale byli to hosté, kteří z přesilové hry otevřeli skóre utkání. Po skvělé souhře Kovaříka a Vrány zakončoval v čase 23:38 Martin Čurda – 0:1. Domácí hokejisté byli dost často vylučováni, a tak Baníkovci měli další možnosti přesilových her. Jednu z nich využil ve 36.minutě po nahrávce Zadražila David Hruška – 0:2. Tak také skončil gólový účet po čtyřiceti minutách.

Velmi podobný průběh mělo i třetí dějství. Trhači byli možná až zbytečně nervózní, což se projevilo v jejich dalším, mnohdy zbytečném vylučování. V 53.minutě tak sokolovští využili další přesilovku, když Šikovu střelu tečoval Lubomír Kovařík– 0:3. Závěr utkání již domácím po mnoha oslabeních docházely síly a Baník měl ještě několik možností ke vstřelení branky. Jednu z nich využil v 58. minutě při hře 4 na 4 Adam Rulík, který prudkou střelou z mezikruží po Kuběnově přihrávce zvýšil na 0:4. Do konce utkání se pak již nic zvláštního neurodilo ani na jedné straně, a tak se hosté radovali z čtyřbrankového vítězství s nulou. Zřejmě to byl i nejlepší herní projev v celé přípravě, a tak si hoši vítězství plně zasloužili.

Další přípravné utkání hrají Baníkovci na svém ledě, když v úterý 4.září hostí severočeský tým Mosteckých Lvů. Začátek utkání je v18.00 hodin.