Veselý, Semirád, Malý, Jankovský, Zumr, Morkes, Navrátil, Chvojka, Ježek, Hlavatý, Kadlec, Jelínek

Jiří Malinský

Kolín ukázal, že je právem lídrem tabulky

Utkání v Kolíně se hrálo pod taktovkou domácího mužstva

V Kolíně se v sobotu v rámci 28. kola 2. ligy ČR střetli místní „Kozlové“ se sokolovským Baníkem. V utkání různých zvláštností byli domácí po většinu zápasu lepším celkem a zaslouženě vyhráli 10:3 po třetinách 3:0, 5:2 a 2:1.

Domácí začali velkým tlakem a sokolovští měli v čele s Fečem plné ruce práce. Po první pětiminutovce se hra začínala trochu vyrovnávat, ale poprvé zaúřadoval hlavní rozhodčí utkání. S naprostým klidem přehlédl nedovolené bránění na Feča, když ho kolínský hráč odtlačil z pravé tyče k levé a právě doprava mířila střela Pácala – 1:0. Ukřivdění hosté ztratili na chvíli koncentraci a toho Kozlové využili, když po 30 vteřinách zvýšili Zumrem na 2:0. Poté se hra srovnala a nebezpeční byli i hosté, zvláště šance Jiruška a Kukly. V čase 15:17 opět předvedl své znalosti pan hlavní rozhodčí. Klasické hákování hráče, prodírajícího se lesem těl z levé strany hřiště, posoudil - pro všechny zúčastněné nepochopitelně - jako trestné střílení. To domácí hráč Zumr se štěstím proměnil a poslal svůj celek do tříbrankového vedení – 3:0. Baníkovci mohli v závěru prvního dějství ještě snížit, ale v koncovce byli trošku bezzubí.

Hosté chtěli být ve druhé třetině aktivnější a náznaky toho byly v úvodu třetiny vidět. Jenomže přišla tříminutovka s několika hrubými chybami a ty zkušení hráči domácího celku na sto procent využili. Postupně v rozmezí od 23. do 26. minuty zvýšili až na 6:0, když se o jejich góly postupně zasloužili Voženílek, SemirádJankovský. V polovině utkání se trefil ještě domácí útočník Ježek a zvýšil na 7:0. Až poté se hosté trochu oklepali a Martin Gombár po asistenci Kukly snížil na 7:1. O minutu později sokolovští opět chybovali a Kozlové opět trestali. Osmý gól vstřelil opět kolínský Ježek – 8:1. V posledních vteřinách druhé třetiny stačil ještě snížit na 8:2 pěknou střelou Petr Kukla.

Do třetí dvacetiminutovky nastupovala obě mužstva za již prakticky rozhodnutého stavu a tak byl k vidění celkem zajímavý hokej. Domácím se povedlo na konci 41. minuty zvýšit Jankovským na 9:2, ale hosté, oklepaní z předchozího vývoje hry, předváděli celkem solidní, celoplošnou hru, stejně jako domácí celek. V polovině 55. minuty byl na konci souhry Jiruška s Kašparem Martin Gombár a vstřelil třetí gól Baníku – 9:3. Domácí publikum samozřejmě své borce hnalo vstříc desáté brance, ale na ledě už to tak nevypadalo a blížil se konec. Bohužel pro sokolovské a k velké radosti kolínských „Fans“ se Kozlům po chybě hostů v rozehrávce podařilo Veselým dopravit kotouč třicet vteřin před koncem do branky Feča a toužená desítka byla na světě – 10:3.

SC Kolín je v letošním ročníku 2. ligy velmi silný celek a oprávněně je na prvním místě skupiny Západ. Baník mohl jistě udělat lepší výsledek, ale pro mnoho mladých v jeho kádru jsou taková utkání nezaplatitelnou zkušeností pro další léta.

Dalším soupeřem sokolovských hokejistů je tým TJ Jablonec nad Nisou, se kterým se utkají ve středu 27.1. od 18.00 na domácím ledě.