Šteiner, R. Verbík, J. Verbík, Cafourek "A", Vacek, Lang, Kulich, Bureš

Jakeš, Borovanský "C", Novák, Škop, Hanták, Jedlička, Antončík, Hlinka, Slanina "A", Kučera, Kysela

Miloslav Šeba

Kobra si odváží všechny body z našeho ledu

Domácím se Kobru nepodařilo uspat, tudíž odjíždí ze Sokolova s plným počtem bodů.

První utkání v roce 2016 odehráli hokejisté Baníku už v neděli 3.1. na domácím ledě s týmem HC Kobra Praha. Bohužel se v utkání zranil nejproduktivnější hráč Baníku Kamil Tvrdek.

První vhazování vyhrávají domácí a hostující brankář si připisuje hned první zákrok. A na druhé straně také letí střela směr domácí branka. Domácí obránce Otto Novák se proviňuje hrou vysokou holí a Baník bude nucen se hned v úvodu bránit. I když už to vypadalo, že bude oslabení odehráno bez ztráty kytičky, bývalý hráč Baníku Luděk Škop překonává Petra Hrušku v bráně a otvírá skóre dnešního utkání. 0:1. Hosté jsou stále v tlaku. Ivan Říha však obírá soupeře o puk a pěknou střelou trefuje horní tyč Langerovy brány, puk se zastaví na brankové čáře, Langer stále nemá situaci pod kontrolou a pro dojíždějícího Marka Dimitrova nebyl již velký problém dorazit puk za jeho záda. 1:1. Domácí se stále tlačí před Lengerovu branku. V čase 8:51 se Kamil Tvrdek protáhl kolem mantinelu a dostal se až do útočného pásma, kdy střelou z mezikruží překonal Langera a navyšuje na 2:1. Asistence u této branky si připisují Ivan Říha a Petr Kukla. Avšak hubené vedení Baníku nevydrželo dlouho. V čase 10:30 Kobra vyrovnává. Filip Hanták, za asistencí Jakuba Jedličky a Luďka Škopa, se zapisuje do tabulky střelců. 2:2. Utkání se hrálo nahoru - dolu a mělo patřičný náboj. Oba brankáři si na nedostatek práce nemohli stěžovat. V čase 16:31 si velmi povedený zákrok připisuje Petr Hruška. V témže čase sudí opět vylučují, domácí Patrik Michálek si jde odpočinout za sekání. A domácí jsou nuceni se opět bránit. Tentokrát jsme oslabení přežili bez újmy a hrajeme v plném počtu. Na konci prvního dějství si zahrajeme přesilovou hru, která se nám přelije do třetiny druhé. V první třetině jsme již branku neviděli a tak na světelné tabuli svítí nerozhodné skóre 2:2.

Druhou třetinu jsme dohrávali ještě krátkou přesilovku z první třetiny. Kamil Tvrdek prověřil pozornost Langera, který jen taktak jeho střelu pokryl. Avšak tato šance přinesla Kamilovi zranění. V pádu si zranil nohu v kotníku o mantinel. Bohužel, pro Kamila Tvrdka tímto utkání skončilo a domácí se musí obejít bez jeho obětavé hry. Přesilová hra domácích skončila bez jejího využití. Stejně jako další, kterou jsme měli možnost si zahrát v čase 21:40. V polovině utkání usedá na trestnou domácí Roman Kašpar, avšak jeho spoluhráči stále drží vyrovnané skóre utkání. Asi největší šanci na zvrácení výsledku dostali domácí na konci 2. třetiny, když hostující Šteiner dostává trest 2+2 minuty za sekání a krosček a vzápětí na to odchází do šatny Dominik Novák za napadení. Baník má tedy početní výhodu 2 hráčů v poli po dlouhé 3 minuty. Langer vychytal Petra Kuklu. Dvojnásobná přesilovka se domácím vůbec nedařila a po celou dobu nedokázali nic vymyslet. V čase 39:36 sudí vylučují Romana Kašpara za držení hole a síly na ledě se nám pomalu vyrovnají. Šteiner skáče na led a hraje se 4 na 4. Avšak siréna ohlašuje konec 2. třetiny, ve které jsme branku neviděli.

V čase 41:36 již hrají oba týmy v plném počtu. Hosté mají navrch, častěji se dostávají do našeho obranného pásma. V čase 44:05 Šimon Antončík vystřelil z úhlu a jeho střela propadla Hruškovi až do brány. 2:3. A v čase 51:06 Kobra opět navyšuje, Luboš Vacek doráží puk do odryté Hruškovy brány. Asistence Luděk Škop. A Luděk Škop opět na scéně a zvyšuje na 2:5. Domácí bojují a neskládají zbraně. Co nezvládnou hráči, podrží Petr Hruška v bráně. V čase 58:25 se přeci jen prosadí a třetí branku do hostující brány přidává Petr Kukla za asistencí Miroslava Jiruška a Martina Gombára. 3:5. Domácí trenér odvolává z brány Petra Hrušku a zkoušíme hrát se šesti hráči. Petr Kukla a i Petr Račanský měli Langera na lopatě, avšak puk za jeho záda se jim dopravit nepodařilo. A tak Langer stále drží svůj tým. Domácí si berou oddechový čas, poté nastupují zpět do hry bez brankáře. Avšak ani závěrečná power-play se domácím nedaří, naopak hosté pečetili své vítězství do prázdné brány, kdy si pro svůj hattrick dojel - dnes velmi produktivní - Luděk Škop. A tak utkání, které se dlouhou dobu drželo na vyrovnané vlně, skončilo vítězstvím hostů 6:3.

V utkání bylo na co se dívat, škoda nevyužité dlouhé přesilovky 5 na 3. V každém případě Baník přišel vinou zranění o svého nejproduktivnějšího hráče Kamila Tvrdka na delší dobu, přejeme Kamilovi brzké uzdravení.

Další utkání hraje A tým v sobotu 9.1.2016 ve Vrchlabí. Domácí utkání uvidíme v sobotu 16.1.2016, kdy přivítáme hosty ze Žďáru nad Sázavou.