Bičiště K. "A", Šimek "C", Stehlík, Protivný, Čapek, Eis, Indra, Smejkal, Barbora, Michálek J., Brzák

Pavel Bičiště

Do třetice nájezdy. S Nymburkem musely o vítězi rozhodnout nájezdy

I v utkání, které bylo okořeněno charitativní akcí musely rozhodnout nájezdy.

Začátek utkání patřil zcela určitě domácím. Hosté museli čelit výjezdům domácích hráčů před jejich branku, ve které stál mladý Dominik Frodl. Avšak ten si počínal jistě a Kukla ani Kašpar ho překonat nedokázali. I přesto, že domácí byli aktivnější, skóre otevírali hosté. V čase 15:48 Jan Stehlík propálil domácího Hrušku. 0:1. Avšak hosté si proti aktivním domácím pomáhají faulem a hostující Ritig si odchází odpočinout na trestnou lavici. Domácí měli od začátku utkání k dispozici již 3 přesilové hry, avšak z každé vyšli naprázdno. Tu čtvrtou však zvládli bravurně a v čase 16:40 brankou Petra Račanského srovnávají na 1:1. Po této brance je ledová plocha zasypána plyšovými hračkami v rámci avizované charitativní akce. Na led přilétlo celkem 938 plyšáků, do jejichž sběru se zapojili i samotní hráči A týmu. Fanouškům mnohokrát děkujeme za podporu této akce. Po uklizení ledové plochy se pokračovalo dál ve svižném hokeji. Více práce měl stále hostující Frodl, který zasahoval nejen proti výpadům Romana Kašpara. Skóre se však již neměnilo a tak po první třetině je skóre vyrovnané 1:1.

Ve druhé části se naopak skvěle předvedl domácí gólman Hruška, který neskutečně vychytal Stehlíkův nájezd. V polovině zápasu zachránila Frodla po Kuklově střele branková konstrukce. Avšak chvíli na to se domácí střídačka raduje podruhé. Martin Gombár pohotovou střelou z mezikruží zvyšuje na 2:1. Asistence u této branky si připisují Kamil Tvrdek a Petr Kukla. V čase 33:23 odchází na trestnou lavici Patrik Michálek za hru vysokou holí. Oslabení jsme odehráli v herní pohodě, Roman Kašpar se dokonce dostal do úniku, avšak Dominik Frodl byl opět výborný. Hrajeme v plném počtu, ale pár vteřin po skončení trestu Patrika Michálka se prosazuje hostující Jaroslav Rittig a srovnává na 2:2. Do konce druhé třetiny jsme odehráli ještě jedno oslabení po vyloučení Petra Kukly, avšak ani teď jsme nedovolili soupeři skórovat. A tak druhá třetina končí za stejného skóre jako ta první, tedy 1:1. Celkové skóre po dvou třetinách se píše 2:2.

Třetí dvacetiminutovka byla v režii domácích, vytvářeli jsme si tlak a několik šancí. Za největší by se daly označit šance Petra Kukly, který se ve vlastním oslabení utrhl k samostatnému sólu až před Frodla, avšak tam ztroskotal. O několik vteřin později úplně stejný scénář a stejný aktér, jen již ve hře v plném počtu. Dvě obrovské šance, které však nekončily happyendem. V 54. minutě si vyžádal trenér Nymburka oddechový čas. Taktický počin se nymburskému kouči vyplatil, neboť hosté již do konce zápasu remízu ubránili, i přesto, že domácí dostali ještě na samém konci výhodu jednoho muže v poli. A tak se utkání dostává do prodloužení.

V prodloužení jsou naopak mnohem aktivnější hosté a vyslali na domácí bránu několik jedovatých střel. Avšak pozorný Hruška v bráně hostům skórovat nedovolí, stejně tak na druhé straně Frodl a tak diváci v ochozech uvidí i dnes samostatné nájezdy. V nájezdech byli šťastnější hosté, když Šimek a Stehlík proměňují, zatímco střela Kamila Tvrdka skončila na tyči hostující branky a střelu Petra Kukly vychytal opět výborný Frodl.

Škoda neproměněných akcí, které jsme si po celou dobu utkání vytvářeli. Jednoznačně jsme byli po celé utkání lepším týmem, avšak k vítězství to nestačilo. Mladičký Frodl své mužstvo podržel a tak si hosté z Nymburka odváží z našeho ledu bod navíc. Příští utkání - poslední v tomto roce - odehraje A tým na ledě Tábora v úterý 22.12.2015 od 18:00. Na domácím ledě uvidíme naše borce hned po Novém roce 3.1.2016 od 17:30, kdy na našem ledě budeme hostit Kobru Praha.