SHC Klatovy
VPPVSNV
Rozhodčí: Kostourek (Karlovy Vary) – Fiala, Havelec (oba Sokolov), tresty: 5:13
Vyloučení - 2 min.: 5:9, 10 min. (OT): 0:2
Mimořádné tresty: sign. trest pro tým Klatov nebyl uložen pro dosažení branky, Marcel (KLT) - 10 min. OT za hrubost, Růžička (KLT) - 10 min. OT za nesp. chování, Přikryl (KLT) - TS - Krejsa neproměnil

Chalupa, Růžička, Slavík, Holý, Marcel "A", Houfek, Leština

Tulačka, Kristl, Beran, Schleiss, Přikryl, Michel, Váchal, Beneš, Kepka, Topinka "C", Pacanda "A", Němec

Pavel Vostřák

Famózní utkání předvedli hráči A týmu proti Klatovům

Famózní utkání mohli shlédnout diváci, kteří si našli cestu ve středu 2.12.2015 na ochozy zimního stadionu v Sokolově.

Na pořadu dne bylo utkání mezi domácím týmem a - letos velmi silným - týmem z Klatov. I do Sokolova přijely Klatovy posíleny o hráče z extraligové Plzně. Není tedy třeba podotýkat, který z týmů byl papírovým favoritem utkání. Avšak to, co na ledě předvedli bojovníci se sokolem na hrudi, se dá popsat jen samými superlativy. Fanoušci svůj tým hnali vpřed a na konci utkání si všichni užívali krásný pocit vítězství.

První třetina začíná brzkým vyloučením domácího Kamila Tvrdka za hákování. Domácí jsou tedy nuceni se bránit se čtyřmi hráči v poli. Avšak hostům se nedaří nic kloudného vymyslet, jejich pokus střely na bránu likviduje David Fečo, který se dnes postavil mezi čtyři tyče na domácí straně. V čase 1:43 však přichází okamžik, který asi nikdo nečekal. Domácí se prosazují ve vlastním oslabení, když nedůraznou hru klatovských potrestal Ondřej Beránek. 0:1. Kamil Tvrdek se vrací z trestné lavice a domácí hráči jsou opravdu při chuti. V čase 2:51 ochozy jásají znova. Jakub Krejsa vyslal do brejku nejproduktivnějšího hráče domácích Kamila Tvrdka, který přesnou střelou nad Kukinovu vyrážečku posílá Baník do vedení 2:0. Hosté se snaží o rychlou odpověď, avšak jejich snaha končí jen na zadním mantinelu. Je vidět, že bleskový začátek domácích hosty zmrazil a nedaří se jim vůbec dostat do hry. V čase 7:35 přidávají domácí další hřebíček do rakvičky hostů. Martin Gombár vybojoval puk u modré čáry a naservíroval jej Kamilovi Tvrdkovi, jeho střelu však Kukin ještě dokázal vyrazit, avšak pouze k dobře postavenému Miroslavovi Jiruškovi, který zametl puk za jeho záda. 3:0. Neuvěřitelný začátek domácích. Domácí jsou po celou dobu aktivnějším týmem na ledě. Hosté se snaží, avšak jediné co se jim daří je faul a trest 2+10 za hrubost pro Patrika Marcela. Domácí tedy dostávají v dnešním utkání první příležitost hrát přesilovou hru. Kombinací v útočném pásmu předvedli několik, avšak branka z toho nepadla. Hosté začínají pouštět nervy z uzdy a sudí mají plné ruce práce. Další osobní trest si vysloužil hostující Dan Růžička za nesportovní chování. Hrálo se před domácím Fečem i před hostujícím Kukinem, ale více práce měl Kukin. A opět sudí vylučují. Hostující Beneš odchází na trestnou za sekání. Domácí hrají kombinačně v útočném pásmu, avšak ránu, která mířila z hole Kamila Tvrdka, Kukin vyrazil a hosté se osvobozují. Na samém konci prvního dějství se síly na ledě vyrovnají, jelikož Ladislavu Zikmudovi bylo odpískáno nedovolené bránění. Do konce první třetiny jsme se již ničeho zásadního nedočkali, když ukázkový únik předvedl Kamil Tvrdek, který po vyhraném buly šlápnul do pedálu a uháněl směr Kukin. Jeho rána v poslední vteřině však skončila na zadním mantinelu. Do šaten se odchází za ovací fanoušků na tribunách a stavu 3:0.

Druhá třetina byla více ve znamení častých vyloučení, což způsobovalo hodně rozkouskovanou hru. Pár vteřin v úvodu hrála obě mužstva se čtyřmi hráči v poli, klatovský Beneš je z trestné propuštěn a hosté hrají přesilovou hru. A nehrají ji vůbec špatně. Domácí borce drží v bráně David Fečo, který lapí jeden zákrok za druhým. Zikmund ve hře, avšak ne na dlouho se síly na ledě vyrovnají. Sudí opět zvedá ruku nad hlavu a vylučuje opět klatovské. Baníku se však přesilovka nedaří a nedokáže se usadit natrvalo před Kukinem. A tak hosté přečkali další oslabení. A přichází další trest pro Klatovy. Matěj Beran odchází na trestnou a za necelou minutu za ním putuje také Jakub Slavík. Hosté hrají ve třech. Kukin si připisuje úspěšné zákroky proti střelám Rulíka. Hosté se ve třech ubránili a těsně před naskočením Slavíka na led putuje na trestnou další jeho spoluhráč. A další ubráněné oslabení si připisují hosté do statistik. Domácí nevyužili zatím žádnou přesilovku, ale není nad čím spílat, neboť se opět prosazují v plném počtu obou mužstev. Petr Račanský se dostává k odraženému puku a posílá ho za Kukina. Asistenci u této branky si připisuje Petr Kukla, 4:0. A máme tady další vyloučení, klatovští hrají opravdu nedisciplinovaně, stav utkání se podepisuje na nervozitě na jejich střídačce. V čase 32:43 odchází na trestnou Richard Kristl a v čase 34:15 k němu přisedá kolega Kepka. Chvilková přesilovka 5 na 3. Avšak na oslabení jsou dnes hosté jedničky a domácím ani v tomto nedovolili skórovat. A tak se do konce druhého dějství již skóre nemění a do kabin se odchází za stavu 4:0 po 40 minutách hry.

Jestli by si někdo myslel, že snad ve třetí třetině dojdou domácím síly, byl na omylu. Opak je pravdou. Opět to byli domácí, kdo se ve třetí třetině první prosadil. V čase 45:43 Kukin vyrazil střelu Račanského, k odraženému puku se dostal Kamil Tvrdek a nabídl ho Petrovi Kuklovi a ten již sám před Kukinem bez zaváhání zakončil a navýšil skóre na 5:0. A hraje se přesně minutu a Baník přidává šestou branku. Ladislav Zikmund posílá puk na Biniase, který posouvá na Ondřeje Beránka a ten posílá bombu směr Kukin a puk jen prosvištěl až za jeho záda. 6:0. Ve 47. minutě rozhodčí trestají domácího kapitána Petra Kuklu za hákování a budeme hrát oslabení. David Fečo však dnes chytá v obrovské pohodě a všechny velké šance hostů zlikvidoval. Tempo utkání je na vysoké úrovni a hosté nyní zaměstnávají Davida Feča v bráně o něco více, než tomu bylo po celou dobu utkání. A přece se jim daří kosmeticky upravit skóre. V čase 54:50 posílá puk za Fečova záda Tomáš Pacanda, za asistencí Jana Topinky a Martina Němce. 6:1. Na světelné tabuli svítí posledních pět minut do konce utkání, což domácí může uklidnit, že hosté již nemají tolik času se zápasem něco udělat. Zvláště když v čase 56:04 je vyloučen Ondřej Beránek za sekání a po nepovedeném střídání je udělen trest také hráčské lavici domácích za příliš mnoho hráčů na ledě, klatovští tak hrají s výhodou dvou hráčů v poli. Ale domácí dnes opravdu hrají neuvěřitelné utkání. Hráči obětavě skáčou do střel a co nevykryjí oni, pochytí připravený David Fečo v bráně. Naopak se ještě trojice útočících hráčů v čele s Kamilem Tvrdkem vydala do útoku. Avšak Kamilova rána skončila jen na boční síti. Ani dvojvýhodu hosté nevyužili k úpravě skóre. Domácí již pomalu slaví cenné vítězství, když se na ledě řítí sám do útoku Jakub Krejsa, kterého v zakončení zastavil Přikryl a hlavní sudí nakazuje trestné střílení. A tak jsme na samém konci utkání ještě drželi palce Jakubovi Krejsovi při trestném střílení, to se mu však moc nepovedlo a jeho střela mířila mimo Kukinovu bránu. Závěrečná siréna zní stadionem a v ochozech a na střídačce se oslavují velmi cenné body.

Utkání, kterého jsme byli svědky, mělo všechno co mělo mít ze strany domácích borců a vítězství si právem zasloužili. Další utkání čeká Baník v sobotu 5.12.2015, kdy zajíždíme do Trutnova.