Pelhřimov - Klášterec n/O 4:2
Soupiska BK Havlíčkův Brod

Novák (Dusík)

Lacina, Duben "A", Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek

Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Přidal, Třetina "C", Endál "A", Kuchta, Kozlík, Ludvík, Hlídek, Cejpek

Aleš Totter

Jaromír Carvan

Z Havlíčkova Brodu bez bodu

V Havlíčkově Brodě baníkovci předvedli bojovný výkon avšak na body to nestačilo.

V 18. kole 2. ligy ČR se utkaly týmy BK Havlíčkův Brod a HC Baník Sokolov. V havlíčkobrodské „kotlině“ byl k vidění hokej velmi slušné úrovně. Hosté dlouho drželi šanci na nějaký bodový výsledek, ale tři proměněné přesilové hry domácích rozhodly o jejich výhře 5:1, po třetinách 1:1, 2:0 a 2:0.

Utkání bylo od začátku vyrovnané, do prvních vážnějších akcí se ovšem dostávali hosté. Tvrdé rány Ivana Říhy a Kamila Tvrdka zlikvidoval Novák. Na druhé straně vedl útok Endál, poté ještě dorážel Přidal, ale také Petr Hruška byl úspěšný. Průběh hry byl jako na houpačce, chvíli měli převahu domácí, aby v dalších momentech byl aktivnější Sokolov. Baník se dostal do vedení v přesilové hře, když se v přečíslení Petr Račanský, po přisunutí Kamila Tvrdka, našel přihrávkou před odkrytou brankou Patrika Michálka – 0:1. Domácím se v 19. minutě také podařilo využít přesilovou hru, když se ranou z voleje prosadil Tomáš Chlubna – 1:1. Takové zůstalo i skóre po první dvacetiminutovce.

Druhá třetina patřila spíše domácím „Bruslařům“. Hned v úvodu této části poskakoval puk po brankové čáře Hruškovy svatyně, když se dostali Endál s Kozlíkem do přečíslení, gól z toho ale nebyl. V další dobré pozici pálil znovu Kozlík, ale ani tentokrát to domácím ještě nevyšlo. O chviličku později se domácí už radovali, když Kondratěv uvolnil Tomáše Chlubnu, jenž se trefil v tomto utkání podruhé – 2:1. Sokolov se po chybě domácí obrany dostal do úniku, Novák ale vyjel daleko z brány a puk Kamilovi Tvrdkovi svým tělem těsně před zakončením odebral. Vedení Havlíčkova Brodu poté v čase 38:23 navýšil v přesilové hře David Kozlík – 3:1. Před koncem druhé periody měli hosté ještě dvě možnosti vstřelit kontaktní gól, brankář Novák byl ale vždy na místě.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném trendu. Havlíčkovu Brodu znovu pomohla přesilová hra. Bruslaři zatlačili svého soupeře, Vala poslal puk na modrou čáru Endálovi, který ho ještě posunul Jakubu Lacinovi a ten střelou od modré zvýšil na 4:1. Domácím se podařilo o dvě minuty později vstřelit pátý gól, když Endál našel před brankovištěm volného Miroslava Třetinu, který střelou z první upravil výsledek na 5:1. V samém závěru hosté nevyužili dvě, po sobě jdoucí, přesilové hry a tak domácí spolu se svými fanoušky mohli oslavovat čtyřbrankové vítězství.

Baníku stále chybí zranění obránci Otto Novák s Jakubem Truhlářem, těsně před utkáním se navíc omluvil další bek Jan Priškin. V takovém počtu brzy docházejí síly a akce ke zvratu utkání jdou jen velmi ztěžka. Přesto borcům patří pochvala za bojovnost i když výsledek tak nevypadá.

Dalším soupeřem jsou na domácím ledě letos velmi silné Klatovy. Utkání se hraje ve středu 2. prosince od 18 hodin.